AM: Baltkrievijā un Krievijā vērojama paaugstināta militārā aktivitāte

Ilustratīvs attēls

Saistībā ar pastiprinātu militāro mācību norisi Baltkrievijā un Krievijā vērojama paaugstināta militārā aktivitāte, informē Latvijas Aizsardzības ministrija (AM).

«Krievija stiprina un modernizē savas militārās spējas Latvijas robežu tuvumā un šajās aktivitātēs arī iesaista Baltkrieviju,» norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

«Regulāras mācības pie mūsu valsts robežām, kurās tiek izspēlēti agresīvi scenāriji pret Baltijas valstīm, neveicina savstarpējo uzticamību un labas kaimiņattiecības.»

22.septembrī sākās Krievijas bruņoto spēku Pleskavas 76.divīzijas pulka līmeņa mācības Pleskavā, Krievijā. Vienlaikus Krievijas bruņoto spēku Pleskavas 76.desanttrieciena divīzijas karavīri un tehnika ir devušies uz Baltkrieviju, lai piedalītos Krievijas un Baltkrievijas apvienotajās mācībās Slavjansko bratstvo – 2020.

Slavjansko bratstvo ir ikgadējas militārās mācības, kas kopš 2015.gada norisinās Krievijas, Baltkrievijas vai Serbijas teritorijā. Šogad mācības notiek Baltkrievijā, un Serbija dalību tajās ir atteikusi, atzīmē AM.

No 22. līdz 25.septembrim Baltkrievijas teritorijā norisinās otrais mācību posms, kurā iesaistīti Baltkrievijas bruņoto spēku Rietumu operacionālās pavēlniecības, Speciālo operāciju spēku, Gaisa Kara spēku un pretgaisa aizsardzības Kara spēku, artilērijas karavīri, kā arī Krievijas Bruņoto spēku Gaisa desanta karaspēka apakšvienības.

Ministrijā arī pastāstīja, ka kopumā mācībās ir iesaistīti aptuveni 6 000 karavīri un 500 kaujas tehnikas vienības, tostarp aptuveni 1 000 Krievijas karavīri un 100 kaujas tehnikas vienības. Iepriekš Krievija uz Baltkrieviju jau nosūtījusi 106.gaisa desanta divīzijas bataljona taktisko grupu.

Vienlaikus Krievijas Bruņotie spēki no 15. līdz 26.septembrim Dienvidu un Centrālajā kara apgabalā īsteno stratēģiski operacionālā līmeņa militārās mācības Kaukāzs 2020, kurās piedalās ap 80 000 karavīru.

Mācībās šogad tiek trenēta Dienvidu kara apgabala vienību spēja nodrošināt Krievijas Dienvidrietumu aizsardzību.

Nacionālie bruņotie spēki turpinās sekot līdzi militārajām aktivitātēm pierobežā. Latvijai šobrīd nav tieša militāra apdraudējuma un Nacionālie bruņotie spēki darbojas ikdienas režīmā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas