AM galvenie uzdevumi 2021.gadā būs armijas modernizācija un kiberdrošības stiprināšana

Aizsardzības resora galvenie uzdevumi 2021.gadā būs armijas modernizācijas turpināšana un valsts kiberdrošības stiprināšana, liecina likumprojekts par 2021.gada valsts budžetu.

Aizsardzības ministrijas (AM) šī gada plānotie izdevumi ir 648 332 786 eiro, bet nākamā gada izdevumi plānoti 693 521 903 eiro apmērā. Starptautisko operāciju un Nacionālo bruņoto spēku personālsastāva centralizētajam atalgojumam nākamgad plānots tērēt 201 863 149 eiro, bet Nacionālo bruņoto spēku (NBS) uzturēšanai 367 098 852 eiro.

Aizsardzības ministrijas galvenie pasākumi 2021.gadā būs nodrošināt ilgtspējīgu NBS spēju attīstību saskaņā ar aktuālo NBS attīstības plānu un pieejamo finansējumu. Tāpat uzdevums ir nodrošināt NBS vispusīgai attīstībai nepieciešamo infrastruktūras nodrošinājumu, turpinot kaujas un kaujas atbalsta spēju attīstību, ar tām saistīto infrastruktūras izbūvi un materiāltehnisko līdzekļu iegādes.

Nākamgad iecerēts turpināt pretgaisa aizsardzības, netiešā uguns atbalsta, komandvadības spēju un sauszemes spēku mehanizētās brigādes attīstību, veikt nepieciešamā personāla apmācību un infrastruktūras izbūvi helikopteru Black Hawk ieviešanai bruņojumā.

Tāpat nākamgad plānots turpināt brigādes līmeņa nodrošinājuma spējas attīstību.

Aizsardzības ministrija arī plāno turpināt attīstīt visaptverošās valsts aizsardzības sistēmu un nostiprināt sabiedrības noturību. Noteikt katras nozares ministrijas lomu valsts aizsardzības sistēmā un turpināt valdības krīzes vadības mācību “Kristaps” organizēšanu.

Nākamgad arī jāturpina sniegt uzņemošās valsts atbalsts NATO kaujas grupai, kā arī nodrošināt daudznacionālās divīzijas štāba “Ziemeļi” attīstība, norāda ministrija.

2021.gadā arī jāturpina veicināt zemessargu rekrutēšana un motivācija, kā arī jāturpina zemessargu nodrošināšana ar nepieciešamo ekipējumu un atbilstošu infrastruktūru, akcentē AM.

Nākamgad jāturpina Latvijas karavīru dalību starptautiskajās misijās un operācijās, NATO ātrās reaģēšanas spēkos, ES kaujas grupās un Apvienotajos reaģēšanas spēkos.

Lasiet arī: Pērn vispārējās valdības budžetā deficīts bijis 0,6% apmērā no IKP

2021.gadā iecerēts turpināt NBS nodrošinājuma jomas reformu, veicot noliktavu sistēmas pilnveidi un uzlabojot materiāltehnisko nodrošinājumu.

Aizsardzības ministrija arī plāno stiprināt valsts kiberdrošību un nacionālās kiberaizsardzības spējas, lai pilnveidotu noturību pret kiberuzbrukumiem un mazinātu digitālās drošības riskus.

Nākamgad arī plānots turpināt vispusīgu valsts aizsardzības mācības ieviešanu izglītības sistēmā un Jaunsardzes attīstību, kā arī izveidot NBS Kadetu skolu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas