ĀM: Izskan piedāvājums veidot ciešāku sadarbību starp ASV un Latvijas ostām

Amerikas Savienotās Valsts (ASV) kongresmeņi pauž atbalstu Latvijas drošībai un interesējas par ciešāku sadarbību ar ostām, ziņo Ārlietu ministrijā (ĀM).

Svētdien, 9.aprīlī, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar ASV Kongresa delegāciju kongresmeņa Bila Šustera (Bill Shuster) vadībā, lai pārrunātu transatlantiskās attiecības, Latvijas un ASV stratēģisko partnerību drošības un aizsardzības jomā, sadarbību transporta un enerģētikas nozarēs. 

Rinkēvičs uzsvēra ASV militārās klātbūtnes Baltijas valstu reģionā nozīmi, kā arī apstiprināja Latvijas gatavību ieguldīt aizsardzībā, tostarp turpinot palielināt aizsardzības budžetu līdz 2% no IKP 2018.gadā. Ministrs iepazīstināja ASV kongresmeņus ar Latvijas transporta infrastruktūras priekšrocībām. Tāpat tika pārrunātas Latvijas un ASV sadarbības iespējas enerģētikas drošības jomā, norāda ĀM.

ASV kongresmeņi pauda stingru politisku atbalstu Latvijas drošībai. Proti, Latvija arī turpmāk var paļauties uz ASV Kongresa atbalstu.  

Tāpat ASV kongresmeņi izteica pateicību Latvijai par izrādīto solidaritāti un sniegto palīdzību cīņā ar starptautisko terorismu. Īpaši nozīmīgi Latvijai izskanēja piedāvājums veidot sadarbību starp ASV un Latvijas ostām, kā arī izmantot ASV sašķidrinātās gāzes eksporta potenciālu.

ĀM uzsver, ka tikšanās laikā tika pārrunātas arī aktualitātes Eiropas Savienībā, Tuvajos Austrumos un attiecības ar Krieviju. 

Vizītes laikā ASV kongresmeņu delegācija apmeklēja Ādažu militāro bāzi un piedalījās apaļā galda diskusijā par transporta jautājumiem. 

Ref:224.000.103.883

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas