ĀM: Krievijas agresīvās darbības apdraud mieru visā Eiropas kontinentā

Latvija nosoda Krievijas Federācijas bruņoto spēku īstenoto iebrukumu Ukrainas teritorijā. Šī ir atklāta Krievijas Federācijas agresija pret Ukrainas valstisko suverenitāti un teritoriālo integritāti un grauj starptautisko tiesību pamatprincipus, norāda Latvijas Ārlietu ministrijā.

Krievijas īstenotās agresīvās darbības apdraud mieru un stabilitāti visā Eiropas kontinentā, uzsver ministrijā.

Latvija atbalsta jautājuma steidzamu izskatīšanu ANO Drošības Padomē un citās starptautiskajās organizācijās, kā arī rosinās 30. augustā plānotajā Eiropadomes sanāksmē lemt par Eiropas Savienības tālāko rīcību Ukrainas krīzes kontekstā.

Latvija aicina Krieviju nekavējoties atsaukt savus bruņotos spēkus no Ukrainas teritorijas, kā arī pārtraukt ieroču un algotņu nosūtīšanu Doņeckas un Luhanskas tā saucamo «tautas republiku» teroristiskajiem grupējumiem.

BNN jau rakstīja, ka NATO publiskojusi satelītattēlus, kas apliecina Krievijas spēku iesaistīšanos militārās operācijās Ukrainā.

Ukrainas un Rietumu amatpersonas paziņojušas, ka Krievijas armijas spēki ir aktīvi iesaistījušies militārās operācijās Austrumukrainā, ko Maskava noliegusi.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko apsūdzējis Krieviju militārā invāzijā un atcēlis plānoto vizīti Turcijā.

Reaģējot uz ziņām, ka Krievija Ukrainā iesūtījusi regulāro karaspēku, lai sniegtu atbalstu tur esošajām krievu algotņu un to vietējo līdzskrējēju bandām, ceturtdien sasaukta ANO Drošības padomes ārkārtas sēde.

NATO attēlos, kas iegūti augusta nogalē, fiksēta Krievijas artilērijas vienību virzīšanās cauri Ukrainas laukiem un sagatavošanās darbībai Krasnodonas rajonā. Organizācija norāda, ka tā ir tikai Krievijas karavīru un ieroču kustības «leduskalna virsotne».

Rietumu amatpersonas paudušas satraukumu, ka Krievija, izvēršot uzbrukumu Ukrainas Novoazovskas pilsētai, kas atrodas Azovas jūras krastā, ir sākusi operāciju, lai nodrošinātu sauszemes savienojumu ar februārī okupēto Ukrainas Krimas pussalu

Uzbrukums Ukrainas Azovas jūras piekrastei varētu būt daļa no šādas – plašākas – stratēģijas, skaidroja amatpersona.

Cits izskaidrojums varētu būt, ka Krievija cenšas iekarot Ukrainas Azovas jūras piekrasti gadījumam, ja Krievija centīsies nodibināt Ukrainas austrumos separātistu anklāvu, sacīja Rietumu amatpersona.

Krievijas karaspēka iebrukums Ukrainā ir noticis un tas turpinās vairākos virzienos, trešdien vakarā telekanāla Espreso.TV ēterā paziņoja Ukrainas iekšlietu ministra Arsēnija Avakova padomnieks Zorjans Škirjaks.

«Jānorāda, ka ir noticis Krievijas Federācijas Bruņoto spēku pilna apjoma iebrukums Ukrainas teritorijā. Tas notiek vairākos virzienos. Un šodien ar savām darbībām Krievijas ģenerālštābs cenšas sašķelt pretterorisma operācijas karavīru spēkus, lai Donbasā pakļautu savai kontrolei apdzīvotas vietas,» sacīja amatpersona.

Ukrainas austrumos Doņeckas apgabala Novoazovskas pilsētu ieņēmis Krievijas karaspēks, trešdien vakarā Ukrainas Piektā kanāla ēterā paziņoja Ukrainas armijas bataljona «Dņepra-1» 5.īpašās rotas Doņecka komandieris Volodimirs Šilovs.

Ukrainas armija paziņojusi, ka lielā mērā ir zaudējusi kontroli pār pilsētām valsts dienvidaustrumu pierobežas reģionā, kur, kā secinājusi Vašingtona, Maskava atklājusi «otro fronti» Austrumukrainas konfliktā.

Tikmēr ES ārlietu ministri piektdien un sestdien pulcēsies uz neformālu tikšanos Milānā, kur arī tiks spriests par situāciju Ukrainā, atklāja ES augstākās ārlietu pārstāves Ketrinas Eštones preses sekretāre.

Ref: 102.000.102.7985

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas