ĀM: Latvija ir apņēmusies sniegt finansiālo ieguldījumu cīņā pret Daesh

«Sīrija joprojām nav droša vieta, kur atgriezties miljoniem tās iedzīvotāju, kas bija spiesti doties bēgļu gaitās. Lai atbalstītu tūlītējus stabilizācijas pasākumus atbrīvotajās teritorijās Sīrijas ziemeļos, Latvija ir apņēmusies sniegt tās finansiālo ieguldījumu starptautiskās koalīcijas cīņā pret Daesh, piešķirot 100 000 eiro,» informē Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Trešdien, 5.aprīlī, Lukaševica, piedaloties augsta līmeņa starptautiskā konferencē Sīrijas un reģiona nākotnes atbalstam Briselē, pauda stingru nosodījumu ķīmisko ieroču lietošanai Idlibas provincē Sīrijā un norādīja, ka vainīgie jāsauc pie atbildības.

Lukaševica uzsvēra nepieciešamību ievērot pamieru, lai novērstu civiliedzīvotāju upurus, un nodrošināt humānās palīdzības sniegšanu visā Sīrijas teritorijā, vēsta ĀM.

«Miljoniem cilvēku gan Sīrijā, gan tiem, kas devušies bēgļu gaitās uz tuvējām valstīm, ir akūti nepieciešama tūlītēja palīdzība. Starptautiskajai sabiedrībai ir jāspēj sniegt nepieciešamā humānā palīdzība visā Sīrijas teritorijā, lai mazinātu cilvēku ciešanas, pārtikas un medikamentu trūkumu,» norāda parlamentārā sekretāre.

Lukaševica pauda atbalstu Sīrijas konflikta politiskam risinājumam un ANO vadītajam miera procesam. Konfliktam nav iespējams militārs risinājums. Parlamentārā sekretāre arī izteica pateicību Sīrijas kaimiņvalstīm, kas uzņēmušas miljoniem Sīrijas bēgļu. Viņa uzsver, ka Sīrijai nepieciešama ne vien tūlītēja palīdzība, bet arī skaidrs valsts atjaunošanas plāns.

Tāpat Lukaševica konferences dalībniekiem teica: «Noziegumu mērogs Sīrijā ir šausminošs. Nebūs iespējams panākt ilgtermiņa stabilitāti un nacionālo samierināšanās procesu Sīrijā, nesaucot vainīgos pie pilnas atbildības. Vainīgie par šo noziegumu izdarīšanu ir jāsauc pie atbildības bez kādas kavēšanās. Tādēļ Latvija sniegs atbalstu 10 000 eiro apmērā arī jaunizveidotā ANO Ģenerālās asamblejas mehānisma darbībai. Tas palīdzēs izmeklēt un sodīt atbildīgos par Sīrijā veiktajiem starptautisko tiesību pārkāpumiem».

ĀM ziņo, ka konferencē tika arī izvērtēta līdz šim paustās starptautiskās sabiedrības finanšu palīdzības izpilde, kā arī diskutēts par turpmākā atbalsta sniegšanu Sīrijai un tās kaimiņvalstīm. Tāpat tika izteikts plašs atbalsts Sīrijas konflikta politiskam noregulējumam, kas nodrošinātu Sīrijas iedzīvotāju izvirzīto pārstāvju vadītu un iekļaujošu politisko pārejas procesu.

Konferencē pārrunāja starptautiskā atbalsta sniegšanu stabilizācijas un valsts atjaunošanas pasākumiem pēc politiskā pārejas procesa uzsākšanas.

BNN jau ziņoja, ka uzbrukums, izmantojot toksisku gāzi, notika otrdien, 4.aprīlī, un tajā bojā gājušo skaits ir 72 cilvēki, tai skaitā 20 no tiem ir bērni. Ir zināms, ka Amerikas Savienotās Valstis, Lielbritānija un Francija ANO Drošības padomē (DP) iesniegušas rezolūcijas projektu, kurā nosodīta ķīmisko ieroču pielietošana.

DP pašlaik vainu uzliek Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmam.

Arī Sīrījas opozīcija vaino šajā uzbrukumā prezidenta Bašara al Asada armiju, kas savukārt noliedza savu saistību ar to un apsūdzēja teroristu grupējumus ķīmisku un toksisku vielu lietošanā.

Tikmēr Krievijas Aizsardzības ministrija trešdien, 5.aprīlī, paziņojusi, ka Sīrijas aviācija veikusi uzlidojumu «teroristu noliktavai», kurā atradušās toksiskas vielas.

Ref:224.000.103.852

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas