Latvijas uzņēmumiem ir neizmantots potenciāls Spānijas tirgus apgūšanā

Latvijas uzņēmumiem ir neizmantots potenciāls Spānijas tirgus apgūšanā, tādēļ Rīgas – Madrides tiešā avioreisa atklāšana šī gada maijā var pavērt jaunas iespējas gan biznesa, gan tūrisma jomā, uzsver Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Rinkēvičs otrdien, 25.aprīlī, Madridē tikās ar Spānijas Karalistes ārlietu un sadarbības ministru Alfonso Dasti (Alfonso Maria Dastis Quecedo), lai pārrunātu abu valstu divpusējās attiecības, tostarp sadarbību aizsardzības jomā, ekonomisko sadarbību un jautājumus, kas skar Eiropas Savienību (ES).

Latvijas ārlietu ministrs pateicās par Spānijas dalību Kanādas vadītajā NATO bataljonā Latvijā un Spānijas gaisa spēku patrulēšanas misiju Baltijas valstu gaisa telpā. Spānija piedalīsies ar aptuveni 300 karavīriem un militārtehniku Kanādas vadītajā NATO bataljonā Latvijā. Šogad Spānija arī piedalīsies Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā un tā būs jau ceturtā reize kopš 2006.gada, norāda ĀM.

Abas amatpersonas apsprieda jautājumus, kas skar ES, tostarp Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES, ES vienoto tirgu un starptautisko attiecību jautājumus.

ĀM norāda, ka Latvijas ārlietu ministrs pauda gandarījumu par Romas samitu, kas deva stingru vēstījumu par 27 ES dalībvalstu vienotību un vēlmi arī turpmāk attīstīt ES projektu. «Pozitīvi, ka Romas deklarācijā esam atkārtoti pauduši atbalstu Eiropas Savienībai kā vērtību savienībai. Eiropas Savienības līderiem ir vairāk jāstāsta par Eiropas Savienības sasniegumiem un paveikto Eiropas Savienības iedzīvotāju labā,» sacīja Rinkēvičs.

Ministrs uzsvēra nepieciešamību saglabāt līdzšinējā ES integrācijā sasniegto un panākt visplašāko dalībvalstu atbalstu ES tālākai attīstībai, īpaši akcentējot šobrīd aktuālo Brexit jautājumu. Sarunas laikā puses detalizēti pārrunāja ES enerģētikas politiku, starptautiskās tirdzniecības politikas aktualitātes un ES kaimiņu politiku.

Ref:224.000.103.1012

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas