AM skaidro, kādēļ karavīriem būs obligāta vakcīna pret Covid-19

Pēc aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) paziņojuma, ka Nacionālo bruņoto spēku karavīriem potēšanās pret Covid-19 būs obligāta, sabiedrībā izcēlās neizpratne, jo visu laiku tika solīts, ka vakcinēšanās visiem būs brīvprātīga. BNN sazinājās ar Aizsardzības ministriju (AM) un noskaidroja, kādēļ karavīriem potēšanās nozīmēta kā obligāta.

Ministrijā norāda, ka arī līdz šim saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Vakcinācijas noteikumi karavīri saņem dažādas citas obligātās vakcīnas, piemēram, pret difteriju, gripu, ērču encefalītu.

Noteikumi nosaka obligāti vakcinējamo personu loku (tai skaitā atsevišķās profesijās nodarbinātās vai paaugstināta riska grupās ietilpstošās personas) un vakcinācijas kārtību, kā arī obligātās minimālā nodrošinājuma prasības vakcinācijas veikšanai.

Bez obligāti noteiktām potēm, kur minēts Nacionālo bruņoto spēku personāls (37.p. par Ērču encefalītu, 2.pielikums par Difteriju Tetanusu) uz karavīriem šajos Ministru kabineta noteikumos ir attiecināma IV nodaļa par obligāto vakcināciju pret arodinfekcijām:

30.Arodinfekcijas (infekcijas slimība, ar kuru cilvēks var inficēties, ja, pildot darba pienākumus, viņš nonāk saskarē ar bioloģiskas izcelsmes materiāliem, kuri satur vai var saturēt infekcijas slimību izraisītājus, kā arī ar slimības izraisītāju pārnēsātājiem, infekciozām personām vai dzīvniekiem) novēršanai

darbiniekus obligāti vakcinē pret šādām infekcijas slimībām: B hepatītu, trakumsērgu, ērču encefalītu un dzelteno drudzi.

Šajā kontekstā Nacionālo bruņoto spēku karavīri, kuriem jāveic sava profesionālā militārā darbība starptautiskajās operācijās, arī tiek vakcinēti pret tām reģiona specifiskajām infekcijām, kuras tiek rekomendētas  European Centre for Disease Prevention and Control un Latvijas Slimību profilakses kontroles centrā, kā arī tā imunizācija, kas tiek atrunāta starptautiskajās saistībās ar sabiedrotajiem.

«Lai varētu veikt dienesta pienākumus Latvijā un ārvalstīs, kā arī nodrošināt valsts aizsardzību, paredzēts vakcinēt Nacionālo bruņoto spēku profesionālā dienesta karavīrus,» skaidro AM.

Vakcinēšanās zemessargiem būs brīvprātīga, vēlreiz uzsver ministrijā.

Lasiet arī: Armijā vakcinēšanās pret Covid-19 plānota obligāta, Zemessardzē – brīvprātīga

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas