No amata atkāpjas Barclays boss

Barclays izpilddirektors Bobs Daimonds

Otrdien, 3.jūlijā, par atkāpšanos no amata skandāla dēļ paziņojis britu bankas Barclays izpilddirektors Bobs Daimonds (Bob Diamond).

Daimonds savu lēmumu skaidro ar pārāk lielo ārējo spiedienu, kas uz viņu izdarīts pēc tam, kad atklājies, ka uzņēmums manipulējis ar banku likmēm, raksta Daily Mail.

Jāatzīmē, ka pērn Daimonda ienākumi sasniedza 18 miljonus sterliņu mārciņas (15,66 miljonus latu). Turklāt viņam pienākas arī 13,2 miljoni bankas akciju, tā kā viņš uzņēmumā nostrādājis vairāk nekā 15 gadus.

Tikmēr Lielbritānijas kanclers Džordžs Osborns (George Osborne) norādījis, ka Barclays vadītāja lēmums nāks par labu gan pašai bankai, gan valstij kopumā.

«Es domāju un ceru, ka tas ir pirmais solis ceļā uz jaunu atbildības kultūru britu bankās,» viņš piebilst.

Kā zināms, par atkāpšanos no amata pirmdien, 2.jūlijā, paziņoja arī Barclays direktoru padomes priekšsēdētājs Markuss Eidžius (Marcus Agius). Skaidrodams atkāpšanās iemeslu, viņš atzinis, ka pieļāvis «nepieņemamas uzvedības normas».

Jau ziņots, Barclays uzlikts 290 miljonu sterliņu mārciņu (252 miljonu latu) liels naudas sods par manipulēšanu ar banku likmēm – London Interbank Offered Rate (Libor) un Euro Interbank Offered Rate (Euribor).

Šīs ir divas svarīgākās procentu likmes finanšu tirgos, tā kā tās tieši ietekmē triljoniem dolāru vērtus finanšu darījumus starp bankām un citām iestādēm.

Ref: 105.105.103.582

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas