No amata atkāpjas lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja Ilona Līce

Ilona Līce

Starptautiskās lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja Ilona Līce pēc gandrīz desmit gadu darba uzņēmumā ir nolēmusi atkāpties no amata, vēsta lidostas pārstāve Laura Karnīte.

Lidostas Rīga ilggadējās vadītājas pēdējā darbadiena ir trešdien, 15.aprīlī.

«Kopš ārkārtas situācijas izsludināšanas lidostas komanda ar milzīgu atdevi ir strādājusi, ne tikai lai atbalstītu mediķus epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanā un nodrošinātu lidostas operatīvo darbību repatriācijas un citu atļauto reisu apkalpošanā, bet arī lai optimizētu finanšu resursus krīzes pārvarēšanai un izstrādātu darbiniekiem un uzņēmumam labvēlīgāko pēckrīzes atjaunošanas plānu,» pauž uzņēmuma vadītāja, izsakot pateicību komandai par ieguldīto darbu krīzes apstākļos.

Lidosta Rīga ir izstrādājusi un apstiprinājusi pasākumu kopumu uzņēmuma saimnieciskās darbības nodrošināšanai ārkārtas situācijas apstākļos un darbības atsākšanai ilgtermiņā, un sagatavojusi iesniegšanai valdībā priekšlikumus valsts atbalsta pasākumiem krīzes seku pārvarēšanai.

«Šobrīd ir noslēdzies pirmais krīzes pārvarēšanas posms un ir paveikts viss nepieciešamais uzņēmuma «ieziemošanai» un nākotnes attīstības nodrošināšanai. Tas ir prasījis lielus emocionālos un fiziskos resursus no visiem lidostas darbiniekiem, arī no manis. Tādēļ, apzinoties izaicinājumus, kas sagaida uzņēmumu nākotnē, esmu pieņēmusi lēmumu un ar 15.aprīli veselības iemeslu dēļ nolieku valdes priekšsēdētājas pilnvaras,» lēmumu komentē Līce.

Viņā arī skaidro, ka brīdī, kad krīze beigsies un aviācijas nozare sāks atjaunoties, būs veicams milzīgs darbs, lai saglabātu un noturētu līderpozīcijas, ko lidosta Rīga ir izcīnījusi līdz šim. «Tam būs vajadzīga pilna atdeve no uzņēmuma vadītāja, tāpēc, pieņemot šo lēmumu, vēlos, lai uzņēmuma padomei un akcionāram būtu pietiekami laika izvēlēties labāko pēcteci iesāktā darba turpināšanai.»

Lasiet arī: Skaidrīte Ābrama beidz darbu Konkurences padomē

Lidostas valdes priekšsēdētāja norāda, ka apstākļos, kad uzņēmuma darbība ir faktiski apturēta un ieņēmumu apjoms samazinājies par 98%, lidostas Rīga iepriekšējo gadu labie finanšu rezultāti ir devuši iespēju maksimāli samazināt atlaižamo darbinieku skaitu, vienlaikus radot iespējami labvēlīgus apstākļus tiem lidostas darbiniekiem, kas turpinās darbu uzņēmumā.

«Esam darījuši visu iespējamo, lai saglabātu mūsu kolektīva kodolu – lidostas profesionāļus, kuru ieguldījums būs nenovērtējams, kad, krīzei beidzoties, ļoti spēcīgas konkurences apstākļos vajadzēs ātri un efektīvi atjaunot lidostas darbību,» uzsver lidostas valdes priekšsēdētāja, aicinot nākamo vadītāju pielikt visas pūles, lai darbā atgrieztos arī tie darbinieki, kurus uzņēmums krīzes apstākļos bija spiests uz laiku atbrīvot.

«Pirms COVID-19 krīzes satricinošā cirtiena lidosta Rīga bija pilnībā sagatavojusies jaunam izrāvienam – iesaistīties konkurences cīņā Ziemeļeiropas mērogā, kļūstot par Ziemeļvalstu gaisa satiksmes mezglu.» «

Šo mērķi nedrīkst pazaudēt arī šobrīd, kad aviācijas nozare visā pasaulē piedzīvo smagāko krīzi mūslaiku vēsturē,» uzskata Līce.

Viņa atzīmē, ka lidostas vadības un arī valsts uzdevums ir darīt visu iespējamo, lai lidosta un nozare kopumā ne tikai spētu izdzīvot šo grūto laiku, bet izietu no tā ar pietiekamiem resursiem nekavējošai darbības atjaunošanai, tiklīdz tas būs iespējams.

Līce lidostā Rīga strādā kopš 2011.gada, kad kļuva par uzņēmuma valdes locekli. Viņas vadībā lidosta ir kļuvusi par vienu no straujāk augošajām Eiropas lidostām, 2019.gada beigās apkalpoto pasažieru skaitam sasniedzot rekordu – 7,8 miljonus – un kļūstot par 4.punktuālāko lidostu pasaulē vidējo lidostu grupā. Uzņēmuma apgrozījums pārsniedz 60 miljonus eiro.

Lidosta dod darbu kopumā aptuveni 4 500 darbiniekiem – gan pašā lidostā strādājošajiem, gan tiem, kas nodarbināti lidostā un ap lidostu strādājošajos uzņēmumos, jo papildus saviem tiešajiem aviācijas un neaviācijas pakalpojumiem lidosta ir veicinājusi arī dažādu citu uzņēmējdarbības veidu attīstību – gan aviācijas kravu un biznesa lidojumu apkalpošanā, gan gaisa kuģu apkopes un remonta jomā.

Tas sasniegts, ne vien pārdomāti strādājot ar partneriem un aviokompānijām, bet arī īstenojot vērienīgus investīciju projektus lidlauka un termināļa attīstībai, kā rezultātā lidostai Rīga ir izveidota modernākā infrastruktūra Baltijas reģionā. Vienlaikus lidosta ir pievērsusi lielu uzmanību vides jautājumiem, saņemot starptautiskās vides programmas Lidostu oglekļa akreditācija (Airport Carbon Accreditation) sertifikātu par pirmā līmeņa prasību izpildi siltumnīcas efekta gāzu emisiju samazināšanai un aktīvi strādājot pie trokšņu samazināšanas.

Uzņēmums ne tikai izceļas ar izciliem darbības un finanšu rādītājiem, bet saņēmis augstu novērtējumu par sasniegumiem labas pārvaldības un sociālās korporatīvās atbildības jomā. Lidosta vairākkārt atzīta par valsts taisnīgāko atalgojuma maksātāju, vienu no labākajiem darba devējiem valstī un ieguvusi visaugstāko – Platīna – kategoriju Ilgtspējas indeksa novērtējumā.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas