No amata atstādināts valsts galvenais sinoptiķis

Andris Leitass

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dalībnieku kopsapulcē ceturtdien, 29.novembrī, nolemts no amata atcelt tā vadītāju Andri Leitasu.

Šāds lēmums pieņemts, jo Leitass ir zaudējis valsts kapitāldaļu turētāja uzticību. LVĢMC ir nepietiekami veikta nekustamo īpašumu un darījumu uzraudzība, kā arī konstatēti būtiski trūkumi finanšu uzskaitē un vadības grāmatvedībā, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Jau iepriekš komentējot atklātos pārkāpumus vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs uzsvēra: «Kapitālsabiedrības vadītāja kompetencē ir divi svarīgi jautājumi – tās pamatdarba nodrošināšana, ienākumu palielināšana, bet vienlīdz būtiski ir arī nodrošināt likumdošanai atbilstošu un pilnīgu finanšu dokumentāciju. Tikai kopā šīs divas lietas liecina par vadītāja spēju kontrolēt, uzraudzīt un sekmīgi vadīt kapitālsabiedrības darbu.»

«Ja ministrijas vadība prasa godīgu un rūpīgu darbu no pašvaldībām un to kapitālsabiedrībām, ir vēl svarīgāk gluži kā paraugam strādāt arī pašiem un nodrošināt kārtību ministrijas pārraudzītajās iestādēs un kapitālsabiedrībās,» atzīmēja ministrs.

Tā kā ministrija augsti novērtē Leitasa kā eksperta zināšanas un profesionālās iemaņas, kas atzītas ne tikai Latvijā, bet arī ārpus robežām, aicināts viņu turpināt darbu vides aizsardzības sektorā.

LVĢMC ir valstij piederoša sabiedrība ar ierobežotu atbildību, kuras kapitāldaļu turētājs ir VARAM. Ministrijas kā šīs sabiedrības kapitāldaļu turētāja pārstāvis ir valsts sekretāra vietnieks vides aizsardzības jautājumos Jurijs Spiridonovs.

LVĢMC galvenie mērķi ir vides informācijas apkopošana un informācijas sniegšana, zemes dzīļu resursu apzināšana un izvērtēšana, kā arī valstij piederošo bīstamo atkritumu apsaimniekošana.

Ref: 102.000.102.3072

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas