Amatpersonas: Juhansoni paredzēts apstiprināt EK ģenerālsekretāra amatā

Eiropas Komisijas ģenerālsekretāra vietniece Ilze Juhansone

Eiropas Savienības (ES) komisāru kolēģija otrdien, 14.janvārī, iecels Ilzi Juhansoni par Eiropas Komisijas (EK) ģenerālsekretāri, izdevumam Politico apstiprinājušas divas EK amatpersonas.

Juhansone EK ģenerālsekretāra pienākumus pilda jau kopš pagājušā gada vasaras, kad no amata atkapās viņas priekštecis Martins Zelmairs (Martin Selmayr).

Kopš tā laika Juhansone starp iespējamajiem kandidātiem uz EK augstākā ierēdņa amatu no «autsaidera» kļuvusi par favorīti, norāda Politico.

2015.gadā toreizējā Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Pastāvīgajā pārstāvniecībā ES tika iecelta EK ģenerālsekretāra vietnieka amatā.

Sākotnēja daži uzskatīja, ka izcelsme no tādas mazas valsts kā Latvija un neilgais laiks, ko viņa aizvadījusi EK birokrātijas gaiteņos, mazina Juhansones izredzes uz šo augsto amatu.

Taču viņai izdevies izveidot labas darba attiecības ar jauno EK prezidenti Urzulu fon der Leienu (Ursula von der Leyen).

EK ģenerālsekretāra amatam savas kandidatūru pieteicis arī Francijas pārstāvis Žans Ēriks Pakē (Jean-Eric Paquet), kurš šobrīd vada Pētniecības un inovāciju ģenerālsekretariātu, un Spānijas pārstāvis Daniels Kaljeha Krespo (Daniel Calleja Crespo), kas vada Vides ģenerāldirektorātu.

Ārlietu ministrijā Juhansone strādāja kopš 2008.gada un bijusi valsts sekretāra vietniece, kā arī ES direkcijas vadītāja. Vēstnieces amatā Pastāvīgajā pārstāvniecībā ES viņa tika iecelta 2011.gadā.

Lasiet arī: Apstiprināta jaunā Eiropas Komisija fon der Leienas vadībā

Pirms darba ārlietu dienestā viņa ieņēma augstus amatus Iekšlietu un Tieslietu ministrijā.

2014.Juhansonei piešķirts trešās šķiras Triju Zvaigžņu ordenis. Vēstniece vadīja Latvijas Pastāvīgās pārstāvniecības darbu Briselē Latvijas pirmās prezidentūras laikā ES Padomē.

Juhansone beigusi Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultāti, iegūstot latviešu valodas un literatūras pasniedzējas diplomu, kā arī ieguvusi jurista kvalifikāciju Juridiskajā fakultātē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas