Amatpersonas: Panikai par koronavīrusa izplatību Latvijā nav pamata

Ilustratīvs attēls

Panikai par koronavīrusa izplatību Latvijā nav pamata un visi atbildīgie dienesti ir sagatavojušies, pēc krīzes vadības padomes sēdes otrdien, 4.februārī, uzsvērušas Latvijas amatpersonas.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzsvēra, ka pašlaik Latvijā nav konstatēts neviens koronavīrusa saslimšanas gadījums, tomēr atbildīgie dienesti ir sagatavojušies un pastāvīgi apmainās ar informāciju.

«Es varu aicināt tikai vienu – mazgājam rokas!» norādīja Kariņš.

Arī veselības ministre Ilze Viņķele (AP) akcentēja personīgās higiēnas ievērošanu un norādīja – šaubu gadījumā jākonsultējas ar ģimenes ārstu.

Viņķele arī aicināja informāciju meklēt uzticamos avotos – Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta un Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās ikdienu tiek atjaunota informācija un tur ir pieejami norādījumi, kā rīkoties mediķiem, iedzīvotājiem un iestāžu vadītājiem.

Veselības ministre arī atgādināja, ka Pasaules veselības organizācija norādījusi, ka koronavīrusa dēļ pašlaik nav nepieciešams noteikt ierobežojumus ceļošanai un tirdzniecībai.

Vēl par šo tematu: Latvijas pilsone no koronavīrusa skartā reģiona evakuēta uz Franciju

Veselības ministre arī aicināja izglītības iestādes un vecākus ņemt vērā – ja bērns pēdējo 14 dienu laikā pabijis Ķīnā un arī ja nav novērojami nekādi simptomi, bērnam ieteicams palikt mājās un konsultēties ar ģimenes ārstu.

Iedzīvotāji, kuri ceļo caur lidostu, aicināti sadarboties ar robežsargiem un paši pieteikties. Robežsargi strādā pie tā, lai arī paši spētu noteikt personas, kas ceļo no reģioniem, kuri ir izteikta vīrusa izplatība.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas