Amatu nolēmis pamest Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītājs Ābele

Pēc savas iniciatīvas amatu nolēmis pamest Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītājs Jānis Ābele.

Ābele pieņēmis jaunu izaicinājumu privātajā sektorā un par amata pamešanu decembra vidū informējis Labklājības ministriju. Ābeles pēdējā darba diena līdzšinējā amatā būs 14.janvāris.

Inspekciju Ābele vadīja kopš 2020.gada augusta.

Atskatoties uz darba posmu inspekcijā, Ābele uzsver iestādes būtisko lomu gan sabiedrības informēšanā, gan ikdienas darbā ar dažādajiem bērnu tiesību jomas problēmjautājumiem, vienlaikus izceļot veiktās pārmaiņas arī iestādes iekšienē.

Ābele inspekcijā pavadīto laiku vērtē kā ļoti intensīvu, interesantu un svarīgu savas karjeras posmu.

«Iestādes darbu esam padarījuši efektīvāku un sabiedrībai saprotamāku, daudzi darba procesi šajā laikā ir būtiski uzlaboti, paralēli tam attīstot arī pilnīgi jaunas iniciatīvas,» norāda Ābele.

Lasiet arī: Pēc piecu gadu ilgas Swedbank vadīšanas amatu atstāj Reinis Rubenis

Pēc viņa paustā, inspekcija kļuvusi krietni aktīvāka un pamanāmāka ar savām darbībām bērnu tiesību nodrošināšanas jomā, gan veicot bērnu tiesību ievērošanas pārbaudes, gan politikas veidotājiem un sabiedrībai iezīmējot un aktīvi izceļot kā gadiem ielaistas problēmas, tā aktuālās problēmu tendences bērnu tiesību un aizsardzības jomā.

Ābele uzskata, ka inspekcijai ir visas iespējas kļūt par būtiskāko posmu bērnu tiesību un drošības garantēšanas sistēmā, kas gan nevarēs notikt bez politiskās gribas un atbalsta.

Tāpat Ābele norāda, ka kopš 2020.gada augusta inspekcijā ieviesti arī citi būtiski jauninājumi, piemēram, izveidota mobilā lietotne Uzticības tālrunis, kas bērniem un to vecākiem vai likumiskajiem pārstāvjiem ļauj sazināties ar diennakts bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 speciālistiem arī mūsdienīgā veidā. Tāpat, lai stiprinātu sabiedrības izpratni par bērniem būtiskiem jautājumiem, izveidots arī inspekcijas raidieraksts Sarunas par bērniem un vecākiem.

Iestādē arī strukturēti un optimizēti iestādes iekšējie procesi, kā arī izstrādāta jauna iestādes darbības stratēģija tuvākajiem četriem gadiem, kā arī sākti arī vairāki pilotprojekti, piemēram, bezmaksas ģimenes psihoterapijas pakalpojums.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas