Anglijā atceļ vairumu ierobežojumu, bet jaunie gadījumi – ap 50 000 dienā

Anglijā no pirmdienas, 19.jūlija, atcelti vairums ar Covid-19 izplatību saistīto ierobežojumu. Tas noticis laikā, kad pret Covid-19 ir vakcinējušies 68% pieaugušo Lielbritānijas iedzīvotāju un kad vīrusa izplatība sabiedrībā saglabājas augsta, vēsta raidorganizācija BBC.

Lielākajā Lielbritānijas zemē no pirmdienas vairs nav spēkā ierobežojumi attiecībā uz to, cik cilvēku var tikties vai apmeklēt pasākumus ar cilvēku pulcēšanos. Pusnaktī uz pirmdienu ar skaļām ballītēm atvērti Londonas naktsklubi, savukārt krodziņos un citās ēdināšanas iestādēs vairs nav spēkā prasība apkalpot klientus pie galdiņiem. Elpceļu masku nēsāšana atsevišķās vietās būs ieteicama, taču vairs netiks prasīta ar likumu.

Lasiet arī: Tokijas Olimpisko spēļu atklāšana jau šonedēļ!

Tikmēr valstī saglabājas strauja vīrusa izplatība, kas ir ap 50 000 jaunu inficēšanās gadījumu dienā. Modelējot slimības tālāko izplatību, vairāki britu zinātnieki norādījuši, ka inficēšanās dienas rādītājs vasaras beigās varētu sasniegt 200 000 dienā, kas līdzinātos straujākajai vīrusa izplatībai līdzšinējos Covid-19 viļņos, kādus piedzīvojusi britu sabiedrība. Valdība tomēr izlēmusi par labu ierobežojumu atcelšanai, jo valstī pret Covid-19 ir vakcinējušies vairāk nekā 68% iedzīvotāju, tādēļ epidemiologi paredz, ka ar šādu vakcinācijas aptveri pacientu ar smagu, slimnīcā ārstējamu slimības gaitu un nāves gadījumu no slimības izraisītām komplikācijām būs mazāk nekā iepriekšējo slimības uzliesmojumu augstākajos punktos.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson) uzrunā sociālajos medijos svētdien, 18.jūlijā, atgādinājis, ka vīrusa Delta paveids ir ārkārtīgi lipīgs: «Tādēļ lūdzu, lūdzu, lūdzu esiet uzmanīgi. Rītdien dodieties nākamajā solī ar pilnu un pareizu piesardzību un cieņu pret pārējiem cilvēkiem un riskiem, ko slimība turpina radīt.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas