Anglijā ievieš elpceļu masku prasību veikalos, bankās

Lielbritānijas valdība noteikusi, ka Anglijā no piektdienas, 24.jūlija, iedzīvotājiem ir obligāti jāaizklāj elpceļi, atrodoties veikalos, bankās, pasta nodaļās, degvielas uzpildes stacijās un citās mazumtridzniecības vietās, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Lielbritānija ir valsts ar Eiropā lielāko COVID-19 letālo saslimšanu skaitu. No jaunā koronavīrusa izraisītām komplikācijām kopš pandēmijas sākuma ir miruši 45 422 briti, bet pēdējās divās nedēļās valstī atklāti 9 468 jauni inficēšanās gadījumi, rāda Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra apkopotie dati.

«Mēs pārejam jaunā fāzē attiecībā uz sabiedrības ierobežojumu mīkstināšanu, tāpēc ir vitāli svarīgi, lai mēs turpinātu iepirkties drošā veidā un šovasar pilnībā izmantotu to, ko piedāvā mūsu lieliskā mazumtirdzniecības nozare,» aicinājis Lielbritānijas veselības ministrs Mets Henkoks (Matt Hancock).

Jaunās prasības noteic, ka pircējam vai apmeklētājam ir jābūt aizklātam degunam un mutei ar medicīnisku elpceļu masku, auduma elpceļu aizsegu vai lakatu.

Interesanti, ka tas netiks prasīts iedzīvotājiem, dodoties uz frizētavu, sporta zāli, bāru, kinoteātri, koncertzāli, teātri vai ēdināšanas iestādi, kur ēšana notiek klātienē, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas