Anglijā ievieš kovida sertifikāta prasību pasākumu apmeklētājiem

Anglijā no trešdienas, 15.decembra, ieviesta epidemioloģisko ierobežojumu prasība, kāda jau ilgāku laiku ir spēkā citviet Eiropā, proti, lielu pasākumu un naktsklubu apmeklētājiem uzrādīt Covid-19 sertifikātu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Lielbritānijas parlamenta apakšpalātas deputāti par prasības ieviešanu nobalsojuši otrdien, 14.decembrī. Interesanti, ka priekšlikumus, ko virzīja Konservatīvās partijas vadītā valdība, neatbalstīja 99 tās deputāti. Likumdevēju balsu vairākums tomēr savākts ar Leiboristu partijas deputātu atbalstu.

Lasiet arī: PVO: Omikrona variants izplatās ar vēl neredzētu ātrumu

Jaunie noteikumi paredz, ka, lai Anglijā apmeklētu naktsklubu, sporta pasākumu vai citu lielu pasākumu, ir jāuzrāda britu nacionālais kovida sertifikāts. Dokuments var būt tāds, kas apliecina pilna vakcinācijas kursa iziešanu vai nesen veiktu kovida analīžu negatīvu rezultātu.

Lielbritānijas Veselības drošības aģentūra pavēstījusi, ka otrdien valstī reģistrēti 633 jauni inificēšanās gadījumi ar konronavīrusa omikrona variantu un kopā ar citiem paveidiem – 5 346 jauni kovida inficēšanās gadījumi. Pandēmijas laikā Lielbritānijā no kovida izraisītām veselības problēmām līdz pirmdienai, 13.decembrim, ir miruši 146 627 cilvēki, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas