Anglijā vēlas atcelt kovida ierobežojumus pie 100 tūkstošiem inficēto dienā

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson) paziņojis par valdības plāniem atcelt Anglijā spēkā esošos epidemioloģiskos ierobežojumus. Vienlaikus iedzīvotāji lūgti turpināt nēsāt elpceļu maskas sabiedriskās iekštelpās un sabiedriskajā transportā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Trešdien, 19.janvārī, uzstājoties ar uzrunu britu parlamentā, Džonsons paziņojis, ka iecerētēts, ka no 26.janvāra Anglijā tiks atcelti visi epidemioloģiskie ierobežojumi, kas paredzēti cīņai ar koronavīrusa SARS-CoV-2 omikrona variantu. Paredzēts vairs neprasīt obligāti nēsāt elpceļu maskas tirdzniecības vietās un sabiedriskajā transportā, kā arī atteikties no rekomendācijas iedzīvotājiem strādāt attālināti un arī uzrādīt vakcinācijas sertifikātu.

Lasiet arī: Austrija veidos vakcinācijas loteriju ar 500 eiro balvām

Pašizolācijas noteikumu ar koronavīrusu inficētām personām valdība nodomājusi atcelt 24.martā.

Lielbritānijā kovida izplatība ne tuvu vēl nav galā, tādēļ no veselības nozarē nodarbinātajiem izskan pārmetumi Džonsona valdībai par vieglprātīgu rīcību. Valdība lēmusi pret slimību Anglijā turpināt cīnīties primāri ar ieteikumu turpināt nēsāt elpceļu maskas sabiedriskās iekštelpās un sabiedriskajā transportā, vēsta The Guardian.

Kā liecina britu oficiālie dati par slimības izplatību un vakcināciju, divas kovida vakcīnas devas ir saņēmuši 83,6% no visiem Lielbritānijas iedzīvotājiem vecumā no 12 gadiem, bet trešo, balstvakcīnas, devu ir saņēmuši 63,8%. Diennaktī līdz ceturtdienai, 20.janvārim, ar koronavīrusu valstī inficējušies 107 364 iedzīvotāji un no veselības komplikācijām, kas saistītas ar kovidu nomiruši 330.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas