ANO aptauja: Klimata pārmaiņas par galveno problēmu uzskata 64% aptaujāto 50 valstīs

Apjomīgā, starptautiskā aptaujā, ko rīkojusi ANO Attīstības, 64% aptaujāto 50 valstīs atzinuši klimata pārmaiņas par galveno ārkārtas situāciju šobrīd pasaulē, kaut arī Covid-19 pandēmijas un epidemioloģisko ierobežojumu beigas vēl nav saskatāmas, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Aptaujā ar nosaukumu Tautu klimata balsojums piedalījušies 1,2 miljoni respondentu 50 pasaules valstīs. Tās mērķis bijis izglītot cilvēkus par iespējam mazināt klimata pārmaiņas, kā arī jautāts, kādu rīcību viņi sagaida no valstu valdību puses. Līdztekus ar aptaujas rezultātu palīdzību ANO Attīstības programma vēlas informēt politisko lēmumu pieņēmējus par to, vai iedzīvotāji uzskata klimata pārmaiņas par ārkārtas situāciju un, viņuprāt, labākajiem risinājumiem.

Aptaujas respondenti pārstāvējuši visu vecumu un izglītības līmeņu sievietes un vīriešus 50 valstīs Eiropā, Austrālijā, Āzijā, Āfrikā, Dienvidamerikā, Okeānijā un Ziemeļamerikā. Aptuveni 550 000 aptaujāto bijuši vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

Galvenie problēmas risinājumi, kurus kā vēlamākos atbalstījuši respondenti bijuši:

  1. mežu un zemes saglabāšana (atbalstījuši 54% aptaujāto);

2. saules, vēja un atjaunojamo energoresursu izmantošana (53%);

3. klimatam draudzīgas lauksaimniecības metodes (52%);

4. lielāki ieguldījumi klimatam draudzīgu uzņēmumu un darbavietu izveidē (50%).

Vismazāko atbalstu savukārt saņēmis aptaujā piedāvātais risinājums pāriet uz tādu uzturu, kur uzsvars būtu uz augu valsts izcelsmes pārtikas produktiem. To par labāko klimata pārmaiņu risinājumu uzskatījuši 30% no aptaujas respondentiem, vēsta BBC.

BNN aptaujas rezultātu aprakstā neatrada informāciju, ka pētījumā būtu iesaistīti arī Baltijas valstu iedzīvotāji.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas