ANO Drošības padomē Rietumvalstis nosoda Baltkrieviju par migrācijas krīzi

ANO Drošības padome pievērsusies jautājumam par migrācijas krīzi cauri Baltkrievijai uz tās kaimiņvalstīm ES. Padomē pārstāvētās Rietumvalstis izplatījušas paziņojumu, kur Minska vainota migrantu dzīvību apdraudēšanā politisku mērķu labā, bet Krievija savā situācijas vērtējumā centusies vainu novelt uz Poliju un Lietuvu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Ceturtdien, 11.novembrī, Ņujorkā notikusi ANO Drošības padomes sēde. Jau ierasti tajā saglabājusies viedokļu pretstāve starp Rietumvalstīm, ES valstīm no vienas puses, un Krieviju kā padomes pastāvīgo locekli ar veto tiesībām – no otras.

Pastāvīgās locekles ASV, Francija, Lielbritānija kopā ar pagaidu loceklēm Igauniju, Īriju un Albāniju vienojās par kopīga paziņojuma izplatīšanu, asi vēršoties pret Baltkrieviju. Minska vainota migrantu dzīvību apdraudēšanā, lai destabilizētu ES austrumu robežu. Pie Baltkrievijas rietumu robežas pēdējās nedēļās tiešām ir nomiruši septiņi cilvēki, lielākoties no ķermeņa atdzišanas.

Lasiet arī: Baltijas valstu aizsardzības ministri: NATO un ES patlaban piedzīvo vissarežģītāko drošības krīzi daudzu gadu laikā

ASV Drošības padomes locekles norādījušas, ka Baltkrievija šobrīd cenšoties novērst «uzmanību no pašas cilvēktiesību pārkāpumiem».

Krievijas vēstnieka ANO vietnieks Dmitrijs Poļanskis (Dmitry Polyanskiy) savukārt noraidījis šos pārmetumus un nopēlis Poliju un Lietuvu par sliktu izturēšanos pret migrantiem, kuri iekļuvuši to teritorijās. «Ir daudz gadījumu, kad Polijas un Lietuvas robežsargi piekauj migrantus un atspiež viņus atpakaļ Baltkrievijas teritorijā. Es teiktu, ka tas ir pilnīgs kauns un pilnīgs visu iespējamo starptautisko konvenciju un noteikumu pārkāpums,» tā Poļanskis.

Arvien asākajā starpvalstu retorikā iesaistījies arī Aleksandrs Lukašenko. Saistībā ar ES plāniem pieņemt jaunas sankcijas pret Baltkrieviju viņš brīdinājis, ka Baltkrievija var apturēt dabasgāzes plūsmu uz ES. No Krievijas desmit dabasgāzes cauruļvadiem uz ES divi šķērso Baltkrievijas teritoriju, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas