ANO ģenerālsekretāra vietniece: Valstīm jānodrošina iespējas iesniegt pieteikumus patvēruma piešķiršanai

Valstīm ir jānodrošina iespējas migrantiem iesniegt pieteikumus patvēruma piešķiršanai, lai pēc tam šie iesniegumi tiktu individuāli izvērtēti, šādu nostāju intervijā Latvijas Radio pauda ANO ģenerālsekretāra vietniece cilvēktiesību jautājumos Ilze Brands-Kehre, vērtējot norises uz Baltkrievijas–Latvijas robežas.

ANO darbiniece atzīmēja, ka, iespējams, daļai šo cilvēku nemaz nav tiesību uz patvērumu, taču šādi iesniegumi ir jāpieņem un jāvērtē individuāli.

Situācija Baltkrievijā iekšēji neiet uz labo pusi, vērtēja Brands-Kehre, sakot, ka kopumā situācija šajā valstī ir ļoti satraucoša.

Brands-Kehre skaidroja, ka katrai valstij, kuras teritorijā uzturas cilvēki, ir pienākums nodrošināt šo indivīdu cilvēktiesības. Viņa gan atzina, ka konkrētajā gadījumā ir jautājums, kurā jurisdikcijā viņi atrodas.

Kā ziņots, Latvijas valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas–Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, iepriekš nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī. Ārkārtējās situācijas dēļ valsts šajos reģionos nepieņem pieteikumus patvēruma piešķiršanai.

Amatpersonas uzsver, ka Baltkrievijā pie varas esošā Aleksandra Lukašenko režīma centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā iespiest trešo valstu iedzīvotājus vērtējami kā hibrīdkara jeb hibrīdapdraudējuma izpausmes.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas