ANO ģenerālsekretārs peļ Eiropas ierobežojošo attieksmi pret migrantiem

ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns (priekšplānā)

ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns 28.aprīlī stingri kritizējis Eiropas valstu «arvien vairāk ierobežojošo» politiku pret migrantiem. Amatpersona ar uzrunu Austrijas parlamentā uzstājusies dienu pēc tam, kad likumdevēju ļāvuši jau uz valsts robežas patvērumu liegt lielākai daļai tā meklētāju.

«Mani satrauc tas, ka Eiropas [Savienības] valstis šobrīd pieņem arvien vairāk ierobežojušu politiku imigrācijas un bēgļu jomā. Šādi pasākumi kaitē dalībvalstu pienākumam, kāds tām ir saskaņā ar starptautiskajām un Eiropas tiesībām,» tā Austrijas parlamentāriešiem Vīnē sacījis ANO ģenerālsekretārs.

Bans Kimūns savā uzrunā gan nav nosaucis nevienu konkrētu valsti, taču uzrunas konteksts un vieta vedina domāt, ka tās galvenais adresāts bijusi Austrija, ziņo BBC.

Jau vēstīts, ka Austrijas parlaments 27.aprīlī pieņēmis grozījumus patvēruma piešķiršanas likumā, ierobežojot patvēruma piešķiršanas tiesības un paredzot iespēju lielāko daļu patvēruma meklētāju atraidīt jau brīdī, kad tie vēlas iekļūt valsts teritorijā.

Austrijas iekšlietu ministrs Volfgangs Sobotka (Wolfgang Sobotka) skaidrojis, ka Austrijai nav citas izvēles, kamēr «tik daudz citu Eiropas Savienības dalībvalstu nepilda savu daļu» pienākuma ierobežot migrantu un bēgļu pieplūdumu.

Grozījumi ļauj imigrācijas dienestam atteikt patvērumu vairumam patvēruma meklētāju, tostarp cilvēkiem no kara plosītām valstīm, piemēram, Sīrijas. Vīne apsver arī iespēju sākt celt žogu pie galvenā Austrijas-Itālijas robežšķērsošanas punkta.

Ref: 111.111.103.3432

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas