ANO klimata konferencē Guterešs aicina valstis uzupurēties

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs

Polijā notiekošajā ANO klimata pārmaiņu konferencē organizācijas ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs (António Guterres) aicinājis pasaules valstis iet uz kompromisiem sīvajās savstarpējās sarunās par rīcību, kādu valstīm jāapņemas īstenot, lai cilvēce nepieļautu katastrofālas klimata pārmaiņas jau tuvā nākotnē.

Kā ceturtdien, 13.decembrī, vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP, konferencē, kas norisinās Katovices pilsētā, vēl ir tālu līdz tam, lai turpat 200 pasaules valstis kopīgi vienotos par vajadzīgo un īstenojamo rīcību, tomēr konferencei jānoslēdzas jau 14.decembrī.

«Šis ir brīdis, kad ir jāpanāk politiski kompromisi. Tas nozīmē uzupurēšanos, taču tā nāks par labu mums visiem, visiem kopā,» norādījis ANO ģenerālsekretārs, apelējot pie valstu pārstāvju sirdsapziņas un norādot, ka šīs paaudzes lēmumu pieņēmēju rokās lielā mērā ir daudzu sugu un pat cilvēces turpmākais liktenis.

Klimata konferences mērķis ir vienoties par konkrētiem noteikumiem, kā samazināt un mērīt ogļskābās gāzes izmešus valstīs tā, lai tiktu īstenota ANO Parīzes ANO Vispārējā konvencija par klimata pārmaiņām, kuras mērķis ir nepieļaut turpmāku Zemes vidējās temperatūras kāpumu.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. ABSOLŪTI STULBS UN MAITA ! Viņš jau savā tuvumā nevienu migrantu nelaidīs ! Baltiem jau tā ir problēmas ar krieviem , vēl kaut kādus krāsainos uz kakla ? Nekad !

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas