ANO Lībijā brīdina par iespējamiem kara noziegumiem

Apšaude Tripolē

ANO novērotāji Lībijā, kur jau nepilnus sešus gadus turpinās pilsoņu karš, pauduši satraukumu par vardarbības saasinājumu un uzbrukumiem civiliedzīvotāju objektiem, izskaitot veselības aprūpes iestādes, vēsta Amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Konflikts turpinās galvenokārt starp Tripoles pilsētā strādājošo Lībijas Nācijas izlīguma valdību un Valsts Augsto padomi, kuras mītne ir Turbrukas pilsētā.

Pirmo atbalsta Turcija un ANO, savukārt otro – Lībijas Nacionālā Armija ar komandieri Halifu Haftaru priekšgalā, kā arī ārvalstis Jordānija, Ēģipte, Saūda Arābija, Apvienotie Arābu Emirāti un Krievija.

Pirmdien, 20.aprīlī, ANO novērotāju delegācija paziņoja par dramatisku karadarbības saasinājumu, kas novērots artilērijas uzbrukumos blīvi apdzīvotās vietās Lībijas galvaspilsētā Tripolē. Tajos pagājušās nedēļas otrajā pusē nonāvēti pieci civiliedzīvotāji un ievainoti vēl 28.

Artilērijas lādiņi trāpījuši arī Tripoles Karaliskās Slimnīcas intensīvās aprūpes nodaļā.

Tripolei uzbrūk Haftara spēki.

ANO novērotāji arī kritiski izteikušies par Lībijas Nācijas izlīguma valdības spēku rīcību, gan neminot vainīgās vienības. Uzbrukumā Tarhunas pilsētai novērotāji saskatījuši patvaļīgus arestus, neatļautu rīcību pret civiliedzīvotājiem un kaujiniekiem, elektroapgādes un gāzes apgādes pārraušanu, kas ir vērtējams kā stratēģiskās pilsētas iedzīvotāju kolektīva sodīšana, tā ANO novērotāju pausto citē ziņu aģentūra AP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas