ANO: Pasaulei jānovērš biblisku apmēru bads

Siseņu uzlidojums kukurūzas laukam Kenijā

Jaunattīstības valstīm COVID-19 pandēmijas dēļ draud plaša apmēra bads, tā brīdinājis ANO Pasaules Pārtikas programmas vadītājs, aicinot pārtikušas valstis strauji rīkoties, lai to novērstu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

ANO un citu organizāciju izstrādātā pētījumā, ar kuru nākts klajā otrdien, 21.aprīlī, ir secināts, ka pandēmija uz bada sliekšņa noliks vismaz 265 miljonus cilvēku.

Runa ir par valstīm atsevišķās Āfrikas, Āzijas un Latīņamerikas daļās, kur cilvēki jau pirms pandēmijas saskārās pārtikas pieejamības grūtībām.

Pasaules Pārtikas programmas izpilddirektors Deivids Bīzlijs (David Beasley) skaidrojis: «Mēs varam to novērst, ja rīkosimies tūlīt.»

Lai to paveiktu, ir nepieciešams strauji palielināt Pasaules Pārtikas programmas budžetu, kas 2019.gadā bija 6,9 miljardi eiro. Otrs priekšnoteikums ir kravas transporta piekļuves saglabāšana pārtikas apgādes grūtību skartiem reģioniem situācijā, kad vairums valstu ieviesušas pārvietošanās un karantīnas ierobežojumus, ziņo The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas