ANO pauž satraukumu par Turcijas militāristu vardarbību pret civiliedzīvotājiem

Augsta ANO amatpersona 10.maijā paudusi satraukumu par Turcijas militāristu vardarbību pret civiliedzīvotājiem lielākoties kurdu apdzīvotājos valsts dienvidaustrumos, un aicinājis Ankaru nodrošināt ANO neierobežotas iespējas iekļūt vardarbības skartajās teritorijās.

«Ir nepieciešams, lai varas iestādes ievērotu cilvēktiesības vienmēr, kad tiek īstenotas drošības uzturēšanas vai pretterorisma operācijas,» norādījis ANO cilvēktiesību komisārs Zeids Rāds al Huseins.

ANO saņēmusi ziņas, ka Cizras pilsētā Turcijā vairāk nekā 100 cilvēki tikuši sadedzināti, slēpojoties pagrabos no vardarbības, un ka snaiperi šāvuši uz neapbruņotiem civiliedzīvotājiem.

Dienā, kad ANO nākusi klajā ar paziņojumu, Ankara vainojusi kurdu kaujiniekus policijas autobusa spridzināšanā Dijarbakiras pilsētā, kur dzīvības zaudējuši trīs un ievainoti 45 cilvēki.

BBC vēsta, ka Turcijas dienvidaustrumos jau desmit mēnešus turku drošības spēki īsteno militāras operācijas un kurdu kaujinieki veic atbildes uzbrukumus, kā rezultātā vēsturiski nestabilajā reģionā nonāvēti kopumā vairāki simti cilvēku.

Ref: 111.111.103.3480

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas