ANO pieņem Vispasaules bēgļu paktu, pret – tikai Ungārija, ASV

Bēgļu nometne Sīrijā

ANO Ģenerālā Asambleja ir pieņēmusi valstīm juridiski nesaistošu deklarāciju, kas paredz sniegt atbalstu valstīm, kur dzīvo lielākā daļa no šī brīža bēgļiem. To kopskaits pasaulē ir vairāk nekā 25 miljoni cilvēku.

Kā vēsta franču ziņu aģentūra AFP, Vispasaules bēgļu paktā paredzēti arī pasākumi, kas ļaus valstīm dalīt atbildību, palīdzot cilvēkiem, kuri ir spiesti bēgt no savām dzimtajām valstīm karadarbības vai politiskas vajāšanas dēļ. Izklāstīts arī, kā dalīt nastu, ar ko šobrīd nākas sadzīvot mazam skaitam pasaules valstu, kuras uzņēmušas lielāko daļu no visa bēgļu kopuma.

Pirmdien, 17.decembrī, Ģenerālajā Asamblejā, kur darbojas 193 pasaules valstu pārstāvji, paktu atbalstījusi 181 valsts. Pret to balsojušas vienīgi Amerikas Savienotās Valstis un Ungārija, bet atturējušās Dominikāna, Eritreja un Lībija.

ANO Ģenerālajā Asamblejā trešdien, 19.decembrī, iecerēts atbalstīt Vispasaules migrācijas paktu, pret ko iestājusies Latvijas Saeimas vairākums, Ungārija, ASV, Polija, Austrija, Austrālija un citas valstis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas