ANO: Represijās pret Krimas iedzīvotājiem atbildīgos neatrod

Tiesas ēka Simferopolē, Krimā

ANO ziņojumā par cilvēktiesību ievērošanu Krievijas okupētajā Krimā secinājusi, ka iedzīvotāji sūdzas par spīdzināšanu un citiem pārkāpumiem no tiesībsargājošo iestāžu puses, taču iespējamie vaininieki sodu nesaņem, vēsta Ukrainas ziņu aģentūra Ukrinform.

Ziņojums publicēts jūlija sākumā un ir izstrādāts ANO ģenerālsekretāra Antoniu Gutereša (António Guterres) vārdā, īstenojot ANO Ģenerālās asamblejas rezolūciju Nr. 74/168. Ziņojumā apskatīta cilvēktiesību situācija Ukrainai atņemtajā pussalā, kāda tā bijusi no 2019.gada 1.jūlija līdz 31.decembrim.

Lasiet arī: Ukraina: «Krimas deokupācija ir neizbēgama»

Dokumentā ANO augstā cilvēktiesību komisāre Mišela Bačeleta (Michelle Bachelet) norāda, ka pastāv bažas, ka Krimā aizdomās turēto aizturēšanas apstākļi ir tik nepienācīgi, ka tie, iespējams, pielīdzināmi nehumānai vai degradējošai rīcībai vai sodīšanai.

«Ir sevišķi satraucoši, ka visos dokumentētajos gadījumos, kad upuri vērsās tiesās un tiesībsargājošās iestādēs ar ticamām sūdzībām, neviens vainīgais netika saukts pie atbildības,»

paziņojumā norādījusi Bačeleta.

2019.gadā otrajā pusē Krievijas okupācijas valdīšanai Krimā bijusi raksturīga arī «attiekšanās pret vārda brīvību sociālajos medijos kā pret krimināli sodāmu rīcību», secinājusi organizācija. ANO novērojusi arī «jaukšanos žurnālistu un mediju darbinieku profesionālajā darbībā», tā ANO ziņojumu par cilvēktiesību situāciju Krimā citē Ukrinform.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas