ANO: Ukrainas civiliedzīvotāju upuru skaits varētu būt par tūkstošiem lielāks

ANO aprēķinātais civiliedzīvotāju upuru skaits Krievijas karā pret Ukrainu ir 3 381, taču tas varētu būt par vairākiem tūkstošiem mirušo lielāks, jo nav drošas informācijas no Krievijas ieņemtajām teritorijām, piemēram, Mariupoles, paziņojusi ANO Ukrainas cilvēktiesību misijas vadītāja, vēsta portāls The Guardian.

«Mēs esam veidojuši aplēses, bet pagaidām varu pateikt tikai to, ka tās ir par tūkstošiem lielākas nekā skaitļi, ko mēs jums šobrīd esam paziņojuši,» preses pārstāvjiem Ženēvā otrdien, 10.maijā, sacījusi ANO Ukrainas cilvēktiesību misijas vadītāja Matilde Bognere (Matilda Bogner), atbildot uz jautājumu par kopējo bojā gājušo un ievainoto skaitu kopš 24.februāra.

Lasiet arī: Ukrainas kara 76.diena: Odesā meklē izdzīvojušos pēc septiņu raķešu triecieniem, Krievijas karavīriem zema morāle un disciplīna

«Lielais «melnais caurums» tiešām ir Mariupole, kur mums ir bijis grūti pilnībā piekļūt un iegūt pilnībā apstiprinātu informāciju,» tā starptautiskās organizācijas amatpersona sacījusi par Ukrainas dienvidaustrumu lielpilsētu, kas bijusi aplenkta un pakļauta pilna apjoma uzbrukumam kopš marta sākuma. Pirms kara pilsētā dzīvoja ap 400 000 cilvēku.

Pieļāvums par ievērojami lielākiem civiliedzīvotāju upuriem izteikts dienā, kad Krievijas okupētajā Izjumas pilsētā, pēc ukraiņu Harkivas apgabala Militārās pārvaldes paustā, kādas piecstāvu ēkas drupās atrasti vēl vairāki desmiti cilvēku līķu. ANO Migrācijas aģentūra savukārt paziņojusi, ka kara dēļ Ukrainas iekšienē bēgļu gaitās devušies astoņi miljoni cilvēku.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas