ANO vadītājs aicina nodrošināt piekļuvi Ukrainas kodolspēkstacijai

ANO sekretārs Antoniu Guterrešs (António Guterres) paziņoja, starptautiskajiem inspektoriem būtu jānodrošina piekļuve Zaporižjas atomelektrostacijai pēc tam, kad Ukraina un Krievija pēdējās dienās ir apmainījušies ar apsūdzībām par objekta apšaudi, informē ASV informācijas aģentūra Voice of America (VOA).

Jebkurš uzbrukums atomelektrostacijai «ir pašnāvība», Japānā notikušajā preses konferencē sacīja ANO ģenerālsekretārs.

Guterrešs ir noraizējies, ka Ukrainā varētu izvērsties ilgstošs karš, kas varētu negatīvi ietekmēt pasaules ekonomiku un dzīves apstākļus, jo īpaši visneaizsargātāko iedzīvotāju dzīves apstākļus.

Apvienoto Nāciju Organizācija sadarbojas ar Turciju, lai iespējami sāktu miera sarunas starp Krieviju un Ukrainu, taču šos centienus kavē konflikta sarežģītība.

Ukrainas vēstnieks ANO aicināja pasludināt kodolobjektu par demilitarizētu zonu, lai novērstu Čornobiļas katastrofas atkārtošanos. Kijiva izmantošot visus iespējamos diplomātiskos kanālus, lai ļautu starptautiskai misijai apmeklēt rūpnīcu, viņš sacīja.

Krievijas ziņu aģentūra RIA Novosti paziņoja, ka Maskava ir gatava veicināt Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (SAEA) vizīti Zaporižjas rūpnīcā.

Savā ikdienas video uzrunā pirmdienas vakarā Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis (Volodymyr Zelensky) aicināja ieviest jaunas Rietumu sankcijas pret Krievijas kodolrūpniecību «par kodolkatastrofas draudu radīšanu».

Pēdējā uzbrukumā kodoliekārtai naktī uz sestdienu, 6.augustu, Ukrainas valsts kodolenerģijas uzņēmums paziņoja, ka Krievijas spēki sabojājuši trīs radiācijas sensorus un ar šrapneli ievainojuši vienu darbinieku.

Rūpnīcai, kas atrodas Krievijas kontrolētajā teritorijā, uzbruka arī piektdien. Maskava ir apsūdzējusi Ukrainas spēkus par šiem uzbrukumiem.

Krievija ieņēma Zaporižja rūpnīcu marta sākumā, uzsākot iebrukumu Ukrainā, bet rūpnīcu joprojām vada ukraiņu tehniķi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas