ANO: Vidusjūrā bez vēsts pazuduši 245 migranti

ANO pieļauj, ka divās liellaivu avārijās Vidusjūrā aizvadītajā nedēļas nogalē noslīkuši varētu būt aptuveni 245 cilvēki, kuri centušies ieceļot Eiropā no Ziemeļāfrikas.

Britu sabiedriskais medijs BBC vēsta, citējot ANO Bēgļu aģentūras datus, ka svētdien, 7.maijā, nogrimstot liellaivai pie Lībijas krastiem, bez vēsts pazuduši aptuveni 163 cilvēki, bet piektdien, 5.maijā, pēc līdzīgas nelaimes Vidusjūrā izglābti 50 cilvēki, savukārt par bez vēsts pazudušiem tiek uzskatīti 82.

ANO Bēgļu organizācijas vērtējumā jūras ceļš no Ziemeļāfrikas pāri Vidusjūrai 2017.gadā ir visaktīvākais migrācijas ceļš uz Eiropu, taču vienlaikus arī visbīstamākais, jo tiek uzskatīts, ka no gada sākuma tajā dzīvības zaudējuši vai pazuduši vairāk nekā 1 300 cilvēki.

«Kopš 2017.gada sākuma, šķērsojot jūru, no Lībijas uz Itāliju, ir miris viens cilvēks no katriem 35,» tā pavēstījis ANO Augstais komisārs bēgļu jautājumos Filipo Grandi (Filippo Grandi), kurš arī lēsis, ka šajā laika posmā Itāliju sasnieguši aptuveni 43 000 cilvēku.

Ref: 111.111.103.4562

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas