Ansips: Bronzas nakts grautiņu Tallinā klātienē vadījuši Krievijas militāristi

Apritot 10 gadiem kopš Tallinā notika nemieri pēc Padomju pieminekļa – Bronzas kareivja – un karavīru apbedījumu pārvietošanas uz kapsētu, toreizējais Igaunijas premjerministrs Andruss Ansips (Andrus Ansip) norādījis, ka galvaspilsētā grautiņus klātienē vadījuši Krievijas īpašo uzdevumu vienības karavīri.

Igaunijas raidorganizācija ERR citē pašreizējā eirokomisāra Ansipa šonedēļ pausto, ka tolaik gan Igaunijas drošības dienestu, gan krīzes vadības komitejas vērtējumā piemineklis bijis jāpārvieto agri vai vēlu, bet, ja tiktu gaidīts, tas sabiedrībai maksātu dārgāk.

Saskaņā ar politiķa pausto pēc 2007.gada aprīlī vairākas dienas ilgušajām masu protesta akcijām, kas pārauga arī demolēšanā un sadursmēs ar policiju, noskaidrots, ka Tallinā nekārtību laikā atradušies krievu virsnieki, kas apmācīti vadīt masu nekārtības.

Toreizējais Igaunijas Aizsardzības spēku štāba vadītājs, pašreizējais Igaunijas parlamentārietis Ants Lāneotss (Ants Laaneots) norādījis uz 900 militārpersonu lielo Krievijas Otro Īpašo uzdevumu brigādi, kas izvietota Pleskavā, un skaidrojis, ka atbalsts protestētājiem nācis trīs līmeņos. Vadību uzņēmušies jauni vīrieši uzvalkos, kam sekojuši vienību vadītāji, kuri vadījuši dažādus protestētāju grupas. Trešā atbalsta grupa izdalījusi degšķidrumu, degvielu, kā arī degvīnu un citus alkoholiskos dzērienus.

Ref: 111.111.103.4531

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas