Ap britu premjeru savelkas «tumši mākoņi» par mājsēdes laika ballītēm

Policija Lielbritānijā izmeklē iespējamu mājsēdes ierobežojumu pārkāpšanu ar pulcēšanos 12 saviesīgos pasākumos britu valdības ēku kvartālā Londonā un arī paša premjerministra Borisa Džonsona (Boris Johnson) rezidencē. Iespējama paša premjerministra valdības veidoto un ieviesto mājsēdes ierobežojumu neievērošana nopietni iedragājusi Džonsona reputāciju, vēsta britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters.

Lielbritānijas policijas rīcībā ir vairāk nekā 500 lapu liels rakstītas informācijas apjoms un vairāk nekā 300 fotoattēlu, kārtībsargiem turpinot izmeklēt, vai valdības amatpersonu pulcēšanās reizēs mājsēdes ierobežojumu laikā, tostarp dažās tādās, kurās piedalījās Džonsons pats, tikuši pārkāpti stingrie pulcēšanās ierobežojumi, kādi tolaik bija spēkā valstī. Paredzams, ka izmeklēšana ilgs vēl vairākas nedēļas.

Kopš 2021.gada nogalē britu presē parādījusies informācija par šādu, iespējams, neatļautu pulcēšanos, ir strauji sarukuši Džonsona reitingi un sabiedrības atbalsts viņa vadītai Konservatīvajai partijai.

Lasiet arī: Ryanair plāno samazināt lidojumu cenas, plānojot finansiāli neparedzamu gadu

Iekšēju izmeklēšanu veikusi arī ierēdne Sjū Greja (Sjū Grejas). Viņas ziņojumā, kas publiskots pirmdien, 31.janvārī konstatēts, ka Lielbritānijas valdības ēku rajonā Dauningstrītā laikā, kad valstī bijusi spēkā mājsēde, ir notikušas pulcēšanās ar alkohola lietošanu. Ziņojuma autore norādījusi, ka notikušajā ir bijušas «nopietnas vadības kļūdas» un ka atļaut dažus pasākumus nav bijis pareizi.

Sabiedriskās domas aptauju rezultāti Rietumreiropas valstī rāda, ka vairums balsstiesīgo vēlas, lai premjerministrs atkāptos. Socioloģisko pētījumu centra Savanta ComRes aptaujā tam piekrituši 69%, bet centra YouGov aptaujā – 63% birtu respondentu, vēsta Reuters.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas