No apcietinājuma atbrīvo Feierābendu un Plētienu

Arvils Feierābends

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa pirmdien, 23.maijā, tiesas zālē atbrīvoja no apcietinājuma kukuļņemšanas lietā aizdomās turēto VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieku Arvilu Feierābendu.

Apcietinājums Feierābendam bija piemērots kopš 16.marta kā drošības līdzeklis.

Pirmdienas rītā no apcietinājuma atbrīvots arī otrs šajā pašā kukuļņemšanas lietā aizdomās turētais – VP Kārtības policijas pārvaldes inspektors Ilmārs Plētiens.

Kā ziņots, advokāts Saulvedis Vārpiņš jau aprīļa otrajā pusē bija lūdzis Iekšējās drošības birojam (IDB) Feierābendu atbrīvot no apcietinājuma. Advokāts bija paudis uzskatu, ka inkriminētajam noziegumam trūkst pierādījumu un IDB lēmums, ar kuru policijas amatpersona atzīta par aizdomās turēto, ir vērtējams kā izplūdis.

Klients tiekot turēts aizdomās, jo, vadot Ieroču, munīcijas aprites un prasmju rīkoties ar ieroci kvalifikācijas pārbaudījuma komisiju, it kā pieņēmis 1 000 eiro, lai divas privātpersonas sekmīgi nokārtotu eksāmenu. Šādas komisijas sastāvā ir četri cilvēki.

Jau ziņots, ka kopā ar Feierābendu un Plētienu lietā tika aizturētas vēl divas personas.

VP priekšnieks Ints Ķuzis iepriekš norādīja, ka aizdomās turētās policijas amatpersonas noteikti neturpināšot darbu savā amatā. Viņš arī informēja, ka par notikušo ir sākta disciplinārlieta, lai izvērtētu tiešo vadītāju un konkrēto darbinieku rīcību. Saistībā ar notikušo tiks vērtēta arī Feierābenda priekšnieka, Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka Arta Velša, atbildība, solīja Ķuzis.

Ref: 102.000.102.12776

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas