Apcietinātie Latvijas pilsoņi varēs vēlēt pašvaldību vēlēšanās ieslodzījuma vietās

Šī gada pašvaldību vēlēšanās aizdomās turētām, apsūdzētām vai tiesājamām personām, kurām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, Latvijas pilsētas vai novada vēlēšanu komisija nodrošinās balsošanu ieslodzījuma vietā, vēsta ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP).

Balsošana tiks organizēta šo personu atrašanās vietā. Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās ir Latvijas pilsonim, Eiropas Savienības pilsonim, kurš nav Latvijas pilsonis, bet ir reģistrēts Iedzīvotāju reģistrā, vēlēšanu dienā sasniedzis 18 gadu vecumu, ir reģistrēts vēlētāju reģistrā un vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas ir reģistrēts dzīvesvietā attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā.  Tā var būt arī persona, kurai attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā pieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

Vēlētājam ir tiesības mainīt vēlēšanu iecirkni, izraugoties jebkuru citu vēlēšanu iecirkni tās pašvaldības administratīvajā teritorijā, kurā viņš deklarējis savu dzīvesvietu vai kurā viņam atrodas likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

Pārvaldē norāda, ka iesniegums par vēlēšanu iecirkņa maiņu jāiesniedz ieslodzījuma vietas administrācijai, kas izmantojot tiešsaistes datu pārraidi, aktualizēs Vēlētāju reģistrā iekļautās ziņas par vēlēšanu iecirkņa maiņu.

«Vēlētājs, kurš vēlas balsot ieslodzījuma vietā, ne vēlāk kā trīs dienas pirms vēlēšanu dienas iesniedz iesniegumu administrācijai. Administrācija, izmantojot Vēlētāju reģistra datus, pārbauda, vai persona ir iekļauta Vēlētāju reģistrā attiecīgā iecirkņa vēlētāju sarakstā.Ieslodzījuma vietas administrācija  nodrošinās iespēju vēlētājiem ieslodzījuma vietā laikus iepazīties ar attiecīgās pašvaldības kandidātu sarakstiem, ziņām par deputātu kandidātiem, priekšvēlēšanu programmām un informāciju par balsošanas kārtību,» skaidro IeVP.

Administrācija nodrošina, ka vēlētāji savu izvēli izdara atsevišķā telpā vai nodalījumā, kur vienatnē izdara savu izvēli.

Tāpat pārvaldē uzsver, ka netraucējot vēlēšanu iecirkņa komisijas darbu, balsošanas norisi ieslodzījuma vietā drīkst novērot ne vairāk kā divi pilnvaroti novērotāji no katras vēlētāju apvienības, politiskās partijas vai politisko partiju apvienības, kas attiecīgās domes vēlēšanām ir iesniegušas kandidātu sarakstu, kā arī Centrālās vēlēšanu komisijas un attiecīgās pilsētas vai novada vēlēšanu komisijas locekļi un šo komisiju pilnvarotas personas, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, saņemot atļauju no Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka.

Ref:224.000.103.1253

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas