Apcietināts KNAB aizturētais GKR biedrs, Saskaņas sponsors Krjačeks

Aleksandrs Krjačeks

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien, 13.decembrī, piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu arī uzņēmējam Aleksandram Krjačekam, kuru šonedēļ aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lietā par pašvaldības SIA Rīgas satiksme (RS) iepirkumiem, apstiprināja advokāts Valdis Ulmanis.

Aizstāvis atzina, ka lieta, «protams ir saistīta ar RS,» taču atteicās komentēt to plašāk, norādot, ka ir parakstījies par informācijas neizpaušanu. Tāpat viņš žurnālistiem sacīja, ka tiesas lēmumu plāno pārsūdzēt, kad būs iepazinies ar tā motivāciju.

Tiesas lēmumu Krjačeks var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā. Apcietinājums ir bargākais drošības līdzeklis. Kriminālprocesa likumā teikts, ka apcietinājumu var piemērot tikai tad, ja cita drošības līdzekļa piemērošana nevar nodrošināt, ka persona neizdarīs jaunu noziedzīgu nodarījumu, netraucēs vai neizvairīsies no pirmstiesas izmeklēšanas.

SIA Alkom-Trans līdzīpašnieks Krjačeks ir partijas Gods kalpot Rīgai (GKR) biedrs, kā arī ziedojis naudu Rīgas domes valdošajai partijai Saskaņa un vēl 2002.gadā arī partijai Jaunais laiks.

SIA Alkom-Trans mājaslapā norādīts, ka 2009.gadā aizsākts jauns virziens sadarbībā ar Čehijas uzņēmumu Škoda Transportation, proti, sākta aktīva zemo grīdas tramvaju Škoda 15T ieviešana Latvijas tirgū. Tramvajus apkalpo Alkom-Trans speciālisti, teikts uzņēmuma mājaslapā.

Krjačekam pieder 60% daļu uzņēmumā Alkom-Trans, bet pārējie 40% pieder Sergejam Ecinam.

KNAB datubāzē pieejamā informācija liecina, ka Krjačeks partijai Saskaņa 2012.gadā ziedojis 10 000 latu (14 228 eiro), bet šogad – 3 000 eiro. Tāpat viņš kopš 2012.gada samaksājis 70 457 eiro biedru naudā partijai GKR. Pēdējā biedru naudas iemaksa veikta šī gada augustā – 5 000 eiro. Savukārt 2002.gadā viņš ziedojis 4 000 latu (5 691 eiro) nu jau likvidētajai partijai Jaunais laiks.

BNN jau rakstīja, ka tiesa ceturtdien, 13.decembrī, piemērojusi apcietinājumu arī uzņēmuma Škoda komercdirektoram Vladislavam Kozakam.

Ar Škoda Transportation RS 2016.gadā noslēdza 62,59 miljonus eiro vērtu iepirkumu par 20 zemās grīdas tramvaju piegādi. Par 52 miljoniem eiro uzņēmums tramvajus Rīgai piegādāja arī 2008.gadā.

Trešdien, 12.decembrī, tiesa piemēroja apcietinājumu RS infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktoram Igoram Volkinšteinam un uzņēmējam Mārim Martinsonam.

Kā izriet no Kriminālprocesa likuma, piemērojot procesuālo piespiedu līdzekli jeb drošības līdzekli, izmeklēšanas tiesneša lēmums ir nepieciešams vienīgi tajos gadījumos, kad procesa virzītājs personai vēlas piemērot ar brīvības atņemšanu saistītu drošības līdzekli.

Lēmumu par apcietinājumu vēl var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

KNAB Volkinšteinu un Martinsonu aizturēja otrdien, 11.decembrī.

Saskaņā ar KNAB sniegto informāciju, novembrī sāktā kriminālprocesā saistībā ar RS veiktajiem iepirkumiem otrdien veiktas neatliekamās procesuālās darbības, tai skaitā vairāk nekā 30 kratīšanas, un aizturētas kopumā astoņas personas – sešas Latvijā, bet divas Polijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas