Apdraudēta britu premjera nākotne pēc atzīšanās mājsēdes piknika apmeklēšanā

Lielbritānijā atkāpšanās prasījumu krustugunīs nonācis premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson). Viņš atzinis, ka pirmās, stingrās mājsēdes laikā piedalījies dārza piknikā ar alkoholu un vairākiem desmitiem kolēģu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Trešdien, 12.janvārī, britu valdības vadītājs no Konservatīvo partijas parlamentā paudis atvainošanos, ka 2020.gada maijā piedalījies dārza piknikā ar alkohola lietošanu vairāk nekā 30 amatpersonu lokā.

Tā kā Džonsons publiski atvainojies tikai pusotru gadu pēc notikušā saistībā ar to, ka pieaudzis medijos atklāto piknika rīkošanas faktu apjoms un spiediens no kolēģiem parlamentā un partijā, viņa atvainošanās tiek uzskatīta par izteiktu piespiedu kārtā, negribētu un novēlotu. Daļu britu sabiedrības sadusmojis, ka Džonsons piedalījies darba ballītē, kamēr citiem valstī bijis jāuzturas stingrā, viņa valdības pieņemtā mājsēdē. Bēdīgi slavenā piknika laikā valstī plosījās kovida pirmais vilnis.

Lasiet arī: Vaidere: Krievija vēlas izkļūt no rietumu noteiktās izolācijas

Slimība līdz šim Lielbritānijā ir prasījusi 148 851 cilvēka dzīvību, kas ir otrais lielākais kovida upuru skaits Eiropā aiz iedzīvotāju skaita ziņā krietni lielākās Krievijas, liecina ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Britu premjerministra birojā ir uzsākta izmeklēšana par saviesīgā notikuma norises likumību. Tajā ieinteresējusies ir arī Londonas policija. Valdošās Konservatīvo partijas rindās izskan aicinājumi Džonsonam uzņemties atbildību. Viens no vadošajiem konservatīvo politiskā spārna pārstāvjiem britu parlamentā Duglass Ross (Douglas Ross) šonedēļ sacījis raidorganizācijai BBC: «(..) nedomāju, ka viņa kā premjerministra un Konservatīvās partijas līdera pozīcijas ir saglabājamas. Un viņam tiešām ir vajadzīgs atkāpties.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas