Apdrošinātājs: 51% iedzīvotāju baidās applūdināt kaimiņus

Kaimiņu nejaušu applūdināšanu par visreālāko risku uzskata 51% aptaujāto, ko  apliecina apdrošināšanas sabiedrības Balta (PZU grupa) pieredze – 92% visu civiltiesiskās atbildības (CTA) apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu ir saistīti ar šķidruma vai tvaika noplūdi.

«Šī gada pirmajos četros mēnešos par applūdinātiem mājokļiem Balta trešajām personām atlīdzībās izmaksājusi jau vairāk nekā 140 tūkstošus eiro. Vidējais atlīdzības apmērs šādos negadījumos sasniedz 700 eiro, taču ir gadījumi, kad nodarītie zaudējumi mērāmi tūkstošos eiro. Šogad lielāko atlīdzību 7 500 eiro apmērā izmaksājām par negadījumu, kad, saimniekiem neesot mājās, plīsa ūdens boileris un tika applūdināti ne tikai kaimiņi, bet arī veikals,» stāsta Balta Fizisko personu īpašuma produktu vadītāja Līva Bogdanova.

Apdrošināšanas sabiedrības veiktās aptaujas dalībniekus visvairāk biedē iespējamība applūdināt kaimiņus – 51% to norāda kā pārliecinošāko argumentu CTA iegādei. Teju katrs trešais jeb 28% uzskata, ka negadījumi autostāvvietās, piemēram, netīšs svešas automašīnas bojājums, novietojot stāvvietā savu spēkratu vai atverot tā durvis, ir vēl viens būtisks arguments apdrošināšanas iegādei.

Savukārt 10% respondentu bērnu darbības rezultātā radītie zaudējumi būtu iemesls nodrošināties pret pēkšņiem un neplānotiem izdevumiem. Mājdzīvnieka uzbrukums citām personām vai īpašuma bojājums, piemēram, kaķa sabojātas īrēta dzīvokļa tapetes, liek aizdomāties 6% aptaujas dalībnieku, savukārt 5% satrauc varbūtība ar velosipēdu bojāt stāvošu automašīnu vai traumēt gājēju.

«Analizējot aptaujas rezultātus, redzam, ka izpratne par civiltiesisko apdrošināšanu vēl joprojām ir diezgan zemā līmenī. Teju katrs savas dzīves laikā ir vairākkārt piedzīvojis situācijas, kuru rezultātā nodarīti zaudējumi citām personām, taču vien katrs otrais zina, ka šādus zaudējumus civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas ietvaros atlīdzina apdrošinātājs,» komentē Bogdanova, piebilstot, ka aptauja atklāj vēl kādu interesantu tendenci – vīrieši par šo apdrošināšanu ir informētāki nekā sievietes (attiecīgi 65% un 50%).

TOP 5: biežākās nebūšanas, kuru rezultātā tiek nodarīti zaudējumi citām personām uzņēmumā norāda, ka ir ūdens noplūde – neaizgriezts ūdens krāns, plīsis ūdensvads, bojāta apkures sistēma, sabojājusies veļas vai trauku mašīna, kā rezultātā nodarīti zaudējumi kaimiņa mājoklim; Atverot durvis, nejauši bojāta blakus stāvošā automašīna; Zaudējumi, ko citām personām nodarījis bērns, piemēram, ar bumbu izsists logs, ar velosipēdu noskrāpēta sveša automašīna vai bojāta mobilā ekrānierīce;

Tāpat TOP pieci Balta ierindo mājdzīvnieku radītos zaudējumus un remontdarbu laikā nodarītie zaudējumi kaimiņiem un citiem līdzcilvēkiem.

Aptaujā piedalījās vairāk nekā 300 respondentu vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Ref:224.000.103.1257

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas