Apdrošīnātājs: KASKO segmentā samazinās zādzības, taču aizvien pieaug avāriju skaits

Aizvadītajā gadā būtiski samazinājies zagto automašīnu skaits, kas apdrošinātas ar KASKO. Turpretī aizvien turpina pieaugt ceļu satiksmes negadījumu skaits šajā pašā apdrošināšanas segmentā, liecina Gjensidige Latvija apdrošināšanas dati.

Pērn avārijas gadījumu pieteica vidēji katrs trešais KASKO apdrošinātais. Biežākie negadījumu iemesli ir saistīti ar ātruma pārsniegšanu un neuzmanīgu rīcību, tostarp mobilo telefonu lietošanu pie stūres, kā arī vispārīgu ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu, atzīmē apdrošinātāji.

Gjensidige Latvija transportlīdzekļu atlīdzības grupas vadītājas Dāvids Lēvalds skaidro: «Zādzību skaits pērn salīdzinājumā ar 2017. gadu Gjensidige klientu lokā būtiski samazinājies (- 44%), kas īpaši novērojams luksus klases automašīnu segmentā. Tas nozīmē, ka apdrošinātāju pieprasītie preventīvie drošības pasākumi, piemēram, auto detaļu marķēšana un papildu drošības sistēmu uzstādīšana ir nesusi rezultātus.»

Zādzību skaits KASKO apdrošinātām automašīnām, īpaši jauniem auto, ir samazinājies. Tāpat publiski pieejamie dati liecina, ka pērn nedaudz, tomēr samazinājies arī kopējais nozagto auto skaits valstī. «Automašīnu zādzību statistika ir mainīga, un tā neliecina par situāciju ilgtermiņā. Auto īpašnieki nedrīkst zaudēt modrību. Ir nepieciešams regulāri rūpēties par sava auto drošību – gan ikdienas paradumos, gan papildu drošības sistēmu ieviešanā,» skaidro Lēvalds.

Tāpat Gjensidige Latvija apkopotie dati par KASKO klientiem vēsta, ka pretēji zādzībām joprojām turpina pieaugt avārijas gadījumu skaits uz ceļiem. No Gjensidige apdrošinātajām automašīnām vidēji 35% gada laikā iekļūst avārijās. Tā rezultātā pieaudzis arī automašīnu remontdarbnīcu noslogojums.Lēvalds min, ka avāriju biežums šobrīd līdzinās tam, kāds tika novērots pirmskrīzes laikā.

«Ātruma ierobežojuma neievērošana nemainīgi ir viens no biežākajiem avāriju cēloņiem ceļu satiksmē ne tikai pilsētās, bet arī ārpus tām. Arvien biežāki kļūst arī apdrošināšanas gadījumi, kuru cēlonis ir sadursme ar meža dzīvniekiem. Gada laikā Gjensidige portfelī vien šādu gadījumu skaits pārsniedz 300 un to izmaksas sastāda vairāk nekā 0, 5 milj. eiro. Mūsu novērojumi liecina, ka netrafarētās ekipāžas un fiksētie radari ir nesuši rezultātus, tādēļ ceram, ka arī vidējā ātruma mērīšana, ko varētu ieviest nākotnē, palīdzēs uzlabot situāciju uz ceļiem,» skaidro Lēvalds.

Pērn Gjensidige Latvija KASKO atlīdzībās izmaksāja 5,5 milj. eiro, kas saistībā ar ievērojamo zādzību skaita sarukumu ir par 27% mazāk nekā 2017.gadā. Apdrošināšanas gadījumu skaits Gjensidige Latvija ar KASKO apdrošināto auto vidū, savukārt, pieaudzis par 3% salīdzinājumā ar 2017.gadu, norāda uzņēmumā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas