Apdrošinātājs: Parakstīto prēmiju apjoms Latvijā pērn audzis par 17%


Latvijā kopējais parakstīto prēmiju apjoms pērn sasniedzis 15,6 miljonus eiro, kas ir par 17% vairāk nekā 2015. gadā. Savukārt tieši dzīvības apdrošināšanā parakstīto prēmiju apjoms pieaudzis par 28%, liecina dzīvības apdrošināšanas kompānijas Compensa Life dati.

«Straujo pieaugumu dzīvības apdrošināšanā veicināja parakstīto prēmiju apjoms mūža pensijas apdrošināšanā, kur apjoms sasniedza teju trīs miljonus eiro, tādējādi par 300% pārspējot rezultātus 2015.gadā. Tāpat būtisks pieaugums bijis vērojams tirgum piesaistītajām polisēm, kur apjoms palielinājies par 36%. Šis pieaugums skaidrojams ar to, ka aizvien vairāk cilvēku izvēlas uzkrājošo apdrošināšanu piesaistīt ieguldījumu fondiem. Paredzams, ka arī šogad šī tendence saglabāsies un šis produkts būs viens no pieprasītākajiem,» norāda Compensa Life Latvijas filiāles vadītājs Viktors Gustsons.

Saskaņā ar aizvadītā gada datiem par dzīvības apdrošināšanas tirgu Latvijā, kopumā šajā nozarē parakstīto prēmiju apjoms palielinājies par 7,5%. Savukārt mūža pensijas apdrošināšana piedzīvojusi daudz straujāku pieaugumu – tur parakstīto prēmiju apjoms bijis 151% lielāks nekā gadu iepriekš, šogad sasniedzot gandrīz 11 miljonus eiro.

Pērn dzīvības apdrošināšanas kompānijas Compensa Life Vienna Insurance Group SE Baltijas valstīs piedzīvojusi 21% izaugsmi, salīdzinot ar 2015.gadu. Parakstīto prēmiju apjoms sasniedzis 72 miljonus eiro. Dzīvības apdrošināšanā parakstīto prēmiju apjoms bijis 62 miljoni eiro, kas ir par 22% vairāk nekā 2015.gadā, bet veselības apdrošināšanā  parakstīto prēmiju apjoms palielinājies par 28%. Peļņa pirms nodokļiem – 2,4 miljoni eiro.

Ref:224.000.103.1186

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas