Apdrošinātājs: Šoziem sarukusi vidējā atlīdzība nelaimes gadījumos cietušajiem

Kritiens no otrā stāva lodžijas, applaucētas rokas un kājas, lūzumi, kas gūti pakrītot uz ielas, vai darba vietā nejauši uzkāpjot metāla caurulei – pēdējos mēnešos apdrošinātāji saņem nelaimes gadījumu atlīdzības pieteikumus, kas nav raksturīgi ziemai.

Vidējais atlīdzības apmērs nelaimes gadījumos cietušajiem ir 125 eiro, savukārt iepriekšējos gados ziemas mēnešos tas bijis 160 eiro, liecina If Apdrošināšana Atlīdzību daļas apkopotā informācija.

«Viens no smagākajiem nelaimes gadījumiem šogad ir noticis Rīgā, kur no otrā stāva lodžijas nokrita vīrietis, gūstot vairāku kaulu lūzumus un plēstas brūces. Viņš stāstīja, ka tobrīd labojis lodžijas durvis, paslīdējis, nav noturējis līdzsvaru, un nokritis. Nelaimes gadījumā cietušo vidū ir arī kāds bērns, kuru skolā starpbrīdī bija pagrūdis cits skolas biedrs, kā rezultātā bērnam nācās ārstēt smadzeņu satricinājumu un galvas sasitumu,» informē If Apdrošināšana personu atlīdzību grupas vadītāja Ilma Svekre.

Šogad izmaksāto atlīdzību apmērs svārstās no 25 līdz 655 eiro. Lielākā atlīdzība 655 eiro apmērā izmaksāta kādam klientam, kas neveiksmīgi pakrita un guva sarežģītu apakšstilba kaula lūzumu. Viņam tika atlīdzināti gan ārstēšanās, gan rehabilitācijas izdevumi. Kādam citam klientam 426 eiro tika atlīdzināti, kompensējot ārstēšanās izdevumus par vairākiem rokas pirkstu lūzumiem ar dislokāciju. Savukārt atlīdzība 25 eiro apmērā izmaksāta klientam, kurš bija salauzis pirkstu.

Visbiežāk atlīdzības izmaksātas par sadzīves negadījumiem un darba vietā gūtiem kaulu lūzumiem un traumām, kā arī ārstniecības un rehabilitācijas izdevumiem.

Ziemai raksturīgo laika apstākļu trūkums šogad ienesis korekcijas arī saņemtajos atlīdzību pieteikumos par nelaimes gadījumiem un šogad liela daļa traumu neuzmanības dēļ gūtas sadzīves negadījumos vai darba vietā – tikai vienā gadījumā cilvēks bija guvis traumu, nokrītot no sniega dēļa un gūstot sarežģītu apakšdelma lūzumu, bet citā gadījumā cilvēks bija guvis skriemeļa lūzumu, paslīdot uz sniegotas ielas.

102.000.102.6678

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas