Apkalpojot 4 075 Krājbankas klientus, izmaksā 20,5 miljonus latu

Pirmajā garantēto atlīdzību izmaksas stundā Citadele banka apkalpojusi jau aptuveni 1 130 Latvijas Krājbanka klientus, izmaksājot apmēram 5.4 miljonus latus.

Garantēto atlīdzību klienti izņēmuši gan skaidrā naudā, gan ar pārskaitījumu, informē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Līcīte.

Savukārt līdz pulksten 14.30 bankā Citadele valsts garantētā atlīdzība ir izmaksāta 4 075 Latvijas Krājbankas klientiem, kopumā izmaksājot 20,5 miljonus latu.

FKTK vērš iedzīvotāju uzmanību, ka AS Latvijas Krājbankas noguldītāji garantēto atlīdzību saņem no Noguldījumu garantiju fonda, taču tehnisko izmaksas procesu veic AS Citadele banka. Garantētā atlīdzība pietiks visiem Latvijas Krājbankas noguldītājiem un tā nav AS Citadele banka nauda, bet Noguldījumu Garantiju fonda līdzekļi, norāda Līcīte.

Tiek lūgts neradīt nesamērīgi lielas rindas AS Citadele banku filiālēs un pirmajā dienā visiem AS Latvijas Krājbanka noguldītājiem vienlaikus nesteigties saņemt garantēto atlīdzību. Atgādinām, ka Garantēto atlīdzību noguldītāji varēs saņemt vēl 60 gadus pēc noguldījumu nepieejamības iestāšanās, tas ir, līdz pat 2071. gadam.

BNN jau vēstīja, ka pirmajā garantēto atlīdzību izmaksas dienā pie vairākām bankas Citadele filiālēm jau pašā rīta agrumā pulcējušies bankrotējušās Latvijas Krājbankas klienti, kuru vidū lielākā daļa ir vecāka gada gājuma cilvēki.

Lai arī banka vairākkārt aicinājusi nesteigties un uz banku pēc naudas nedoties jau pirmajās dienās, mierinot, ka finanšu līdzekļu, ko izmaksāt, pietikšot visiem, Citadeles bankas filiāle Kr.Barona ielā, Rīgā jau astoņos no rīta bija cilvēku pilna. Tā kā visi sanākušie filiāles telpās iekļūt nevarēja, bijušajiem Krājbankas klientiem bija jāstāv garā rindā uz ielas – uz bankas trepēm un ietves.

Cilvēku pieplūdums vērojams arī Citadeles filiālē t/c Galerija Centrs, kur cilvēki rindā stāvējuši vēl pirms klientu apkalpošanas centra atvēršanas. Klientu centra pirmajā darba stundā rinda sniegusies līdz pat Informācijas centram. Filiāle nepārtraukti ir cilvēku pilna, arī ārpus durvīm rindā stāv cilvēki, kuru vidū ir daudz pensionāru. Visu dienu pie filiāles dežūrēs policists, lai arī līdz šim viss norisinājies mierīgi un bez starpgadījumiem.

Ref: 102.000.102.342

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas