Apkarojot naudas atmazgāšanu, policija šogad panākusi aresta uzlikšanu ap 1,4 miljardu eiro aktīviem

Apkarojot naudas atmazgāšanu, Valsts policija šogad ir panākusi aresta uzlikšanu aktīviem aptuveni 1,4 miljardu eiro vērtībā, savukārt aptuveni 47 miljoni eiro atzīti par noziedzīgi iegūtiem un ieskaitīti valsts budžetā, piektdien, 8.oktobrī, žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Grišins norādīja, ka Valsts policija aktīvi strādā noziedzīgi iegūtu līdzekļu apkarošanas jomā un cenšas panākt, lai organizētās noziedzības pēc iespējas skaudrāk izjustu policijas aktivitātes.

Šogad aptuveni 300 kriminālprocesos, kas saistīti ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu policija uzlikusi arestu dažādiem aktīviem – finanšu līdzekļiem, īpašumam, transportlīdzekļiem vairāk nekā 1,4 miljardu eiro apmērā.

Aptuveni 47 miljoni eiro šogad tiesā jau atzīti par noziedzīgi iegūtiem, no kuriem pusmiljons eiro piešķirts noziegumos cietušajiem cilvēkiem.

Lai arī arestēto aktīvu vērtība ir daudz lielāka nekā tiesā par noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem atzītās summas, Grišins norādīja, ka katrs kriminālprocess un tā virzība ir individuāla un policija savā darbā regulāri veic paralēlo finanšu izmeklēšanu un pēta, kur investēti noziedzīgajā ceļā iegūtie līdzekļi.

Jau ziņots, ka šonedēļ Valsts policija sadarbībā ar Amerikas Savienoto Valstu vēstniecību Latvijā organizējusi vienu no vērienīgākajiem profesionālās pilnveides starptautiskajiem pasākumiem tiesībsargājošo iestāžu, prokuratūras un tiesu darbiniekiem, lai sniegtu ieskatu labās prakses piemēros noziedzīgi iegūtu līdzekļu apkarošanas jomā un apspriestu vienotas izmeklēšanas prakses iespējas starptautiskā līmenī.

Simpozijs vienkopus pulcējis tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjus, izmeklētājus, prokurorus un tienešus no Baltijas, kā arī ekspertus no ASV, Izraēlas, Nīderlandes un Apvienotās karalistes. Plānots, ka pasākumā klātienē un neklātienē piedalīsies aptuveni 200 dalībnieki.

Simpozijā tiek apspriesti zinātniski un praktiski aspekti nelegāli iegūtu naudas līdzekļu legalizācijas (NILL) izmeklēšanā, īpašu uzmanību pievēršot autonomai NILL apkarošanai, aktuālākajām tendencēm un izaicinājumiem. Akcentēta tiks ārvalstu prakse NILL Stand alone izmeklēšanā, tajā skaitā Nīderlandes tiesībsargājošo iestāžu pielietotā sešu soļu pierādīšanas metode, kas tiek uzskatīta par vienu no labākajām autonomās legalizācijas izmeklēšanas praksēm pasaulē.

Simpozija programma abās dienās ir veidota tā, lai tajā būtu gan lekciju, gan pieredzes apmaiņas un diskusiju sadaļas.

Diskusijās tiks apspriesti problēmjautājumi NILL apkarošanas jomā, lai veidotu vienotu izpratni un vienotu izmeklēšanas praksi starptautiskajā līmenī.

Par vienu no svarīgākajiem simpozija uzdevumiem ir izvirzīts mērķis vienoties par kopējas prakses un pieejas stiprināšanu NILL apkarošanā starp Latvijas tiesībsargājošām iestādēm, prokuratūru un tiesu, lai parādītu vienotu spēku un nepiekāpību šī savā ziņā unikālā nozieguma izskaušanā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas