Apple ar Krimas karti izpilda Krievijas prasības, uzzīmē robežu ar Ukrainu

Datortehnoloģiju uzņēmums Apple pakļāvies Maskavas prasībām un viedtālruņa iPhone lietotājiem Krievijā, kad tie lieto kartes pakalpojumu, rāda nelikumīgi anektēto Krimu kā Krievijas daļu.

Britu raidorganizācija BBC un Krievijas ziņu aģentūra Interfax trešdien, 27.novembrī, vēstīja, ka Krievijas parlamenta apakšpalāta paziņojusi: «Krima un Sevastopole tagad Apple ierīcēs tiek rādīta kā Krievijas teritorija.»

Ukrainai piederošo Krimas pussalu un tās ostas pilsētu Sevastopoli Krievija nelikumīgi sagrāba un pievienoja savai teritorijai 2014.gadā, izpelnoties starptautisku nosodījumu un sankcijas, kuras ir spēkā joprojām.

Ja iPhone lietotājs, kurš izmanto lietotnes Apple Maps un Weather, atrodas Krievijā, tad Krima tiek rādīta kā Krievijas daļa, bez valstu robežas starp Krimu un Krieviju.

BNN izpētīja, ka arī Latvijā iPhone lietotājam Tele2 tīklā, izmantojot Apple Maps, tiek rādīta attiecīgā reģiona karte bez valstu robežas starp Krimu un Krieviju. Tikmēr Krimas ziemeļos redzama jūras robeža, kas pussalu atšķeļ no Ukrainas.

Lasiet arī: «Neticiet Putinam,» saņemot Saharova balvu aicina Sencovs

BBC raksta, ka citviet pasaulē Krimas pussala Apple viedtālruņos tiek rādīta kā atsevišķa, nevienai valstij nepiederoša teritorija.

Krievijas Valsts Domes Drošības un pretkorupcijas komisijas priekšsēdētājs skaidrojis, ka sarunās ar ASV uzņēmumu tam atgādināts, ka Krimas pieskaitīšana Ukrainas teritorijai Krievijā ir krimināli sodāms noziegums.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas