Apple, Tesla iesūdzēti tiesā par kobalta ieguves nāves gadījumiem Kongo

Kobalta ieguve KDR

Apple, Google, Tesla, Microsoft un citi uzņēmumi iesūdzēti tiesā, jo kobalta raktuvju strādnieki Kongo Demokrātiskajā Republikā (KDR) vēlas kompensācijas par nepilngadīgu raktuvju strādnieku nāves un traumu gadījumiem.

Kā vēsta britu raidorganizācija BBC, civilprasība šonedēļ celta ASV tiesā, un 14 Āfrikas valsts KDR ģimeņu vārdā to iesniegusi ASV reģistrētā organizācija Starptautiskie Tiesību aizstāvji.

Prasībā apgalvots, ka uzņēmumi savos ražojumos izmanto kobaltu, zinot, ka tas varētu būt saistīts ar bērnu nodarbināšanu raktuvju darbā un neveic pietiekamu darbu, lai padarītu kobalta piegāžu ķēdes ētiskās puses sakārtošanu.

Kobaltu izmanto litija jonu bateriju ražošanā. Šādas baterijas savukārt izmanto viedtālruņu, portatīvo datoru un elektroauto darbināšanai.

Uz birtu laikraksta The Telegraph lūgumu komentēt civilprasību atsaucies amerikāņu datortehnoloģiju uzņēmums Microsoft. Tas skaidrojis, ka koncentrējas uz atbildīgi iegūtu minerālu iegādi un pats izmeklē iespējamus pārkāpumus, ko varētu būt pastrādājuši izejmateriālu piegādātāji.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas