Applūdušas ielas un iestrēguši tilti – spēcīgais pērkona negaiss Latvijā

Pirmdienas, 29.augusta, vakarā un naktī uz otrdienu Latvijas rietumu un centrālos rajonus šķērsoja plaša nokrišņu zona, nesot ne tikai spēcīgas lietusgāzes, bet arī pērkona negaisu, kas savukārt radīja plūdus un elektrības pārrāvumus.

Dabas stihija gan spēcīgi appludināja ielas, gan atstāja bez elektrības Kurzemes iedzīvotājus, gan arī ierobežoja satiksmes iespējamību uz tilta Liepājā. 

Meteorologs Toms Bricis savā Twitter kontā (@boms_tricis) pirmdienas vakarā īsi pirms plkst. 22.00 publicēja ierakstu, kurā redzams kāds balts auto, kas ieskauts plūdos Saldū. Kā pats Bricis komentē situāciju, pilsētā ir viena lietusgāzēs tradicionāli applūstoša vieta, un tā ir applūdusi arī arī šoreiz.

 

Savukārt Twitter lietotāja Urze (@murzemax) savā kontā publicējusi video, kurā redzams spēcīgie nokrišņi un brāzmainais vējš Saldū, kā rezultātā pat puse no balkonā esošās puķes aizlidoja.

 

Applūdušas ielas Saldū nebūt nebija vienīgais izaicinājums, jo AS Sadales tīkls informēja, ka pilsētā ir reģistrēts elektrotīkla bojājums, tādā veidā radot elektroapgādes traucējumus vismaz 3 600 iedzīvotājiem.

Tomēr Saldus nebija vienīgā vieta Latvijā, kur paviesojās spēcīgā dabas stihija. Piemēram, kā redzams Twitter lietotāja Normunda Lamberta ierakstā (@Norrmis) Tukuma pusē arī tika novērotas spēcīgas lietusgāzes, applūdušas ielas un zibens izlādes.

Savukārt Twitter lietotājs Kadiķkvēpiņš (@AnitraTooma) norāda, ka arī Rojā līst tik pat spēcīgi kā Saldū.

Zibens izlāžu kontekstā, laika ziņu moderators un laika apstākļu entuziasts Martins Bergšteins savā Twitter kontā (@MeteoLatvia) dalījās ar savām skaistākajām fotogrāfijām no negaisa virs Jelgavas pilsētas.

Savukārt šorīt, 30.augustā, Liepājas speciālā ekonomiskā zona savā Facebook kontā paziņojusi, ka pamatīgās zibeņošanas dēļ, Oskara Kalpaka tiltam ir radušās tehniskas problēmas elektroniskajā sistēmā – tilts pēc izgriešanas palicis atvērts kuģu kustībai. Ņemot vērā, ka naktī zibens iespēris tilta vadības elektroniskajā sistēmā, tiltu nevar aizvērt, kā rezultātā automašīnas un gājēji nevar to šķērsot. 

 

Arī šodien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) ir izsludinājis dzelteno brīdinājumu par spēcīgām lietusgāzēm visā valsts teritorijā. Šobrīd turpina intensīvi līt un vairākās pilsētās veidojas plūdi.

Twitter lietotājs Salmu darbnīca (@salmulietas) publicējis video, kur redzama šī brīža situācija Tukumā –

 

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas