Aprīļa pēdējā nedēļa vēl būs vēsa un ar nokrišņiem

Jaunākās laika apstākļu prognozes aizvien pārliecinošāk apstiprina, ka līdz aprīļa beigām mūsu reģionā saglabāsies vēsas gaisa masas, siltāku gaisa masu ienākšana gaidāma maija sākumā, kad temperatūras paaugstināšanās var būt pat ļoti strauja, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Pirmdien, 24.aprīlī, dienas laikā virs Latvijas veidosies gubu-lietus mākoņi, kas daudzviet atnesīs nelielu īslaicīgu lietu, dažviet arī slapju sniegu un sniega graudus. Pastāv varbūtība, ka dažviet ducinās arī pērkona negaiss, tomēr starp mākoņiem uzspīdēs arī saule. Dienas lielāko daļu vējš būs lēns, vien vakarpusē Kurzemē dienvidu vējš pastiprināsies līdz 3-8 metriem sekundē. Gaisa temperatūra dienas gaitā nebūs augstāka par +6…+10 grādiem pēc Celsija.

Tuvākajās dienās Latvijas  teritorijas lielākajā daļā gaidāms lietus, naktī iespējams arī slapjš sniegs. Pastiprināsies dienvidu, dienvidrietumu vējš, brāzmās sasniedzot 15-18 m/s. Ar dienvidu puses vējiem uz Latviju tiks atnestas arī siltākās gaisa masas, tomēr to vairāk varēs sajust vien naktīs, kad termometra stabiņš zem 0 grādu atzīmes noslīdēs vien atsevišķos rajonos, sasniedzot -1…-2 grādus pēc Celsija, savukārt dienas laikā mākoņainos apstākļos vēl aizvien nebūs siltāk par +5…+10 grādiem.

Nedēļās otrajā pusē siltās gaisa masas atradīsies netālu uz dienvidaustrumiem no Latvijas, bet virs mūsu valsts teritorijas atradīsies mākoņu un nokrišņu zona jeb atmosfēras fronte, kas atdala aukstās un siltās gaisa masas. Līdz ar to vairāk nokrišņu gaidāms tieši valsts austrumu daļā, iespējams, ka tie būs pat ilgstoši. Bet būtiskas gaisa temperatūras izmaiņas vēl aizvien nav gaidāmas.

Ref: 225.000.103.695

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas