Aprīlis noslēgsies ar lietainu laiku, maija sākumā cerības uz siltumu

Aprīlis noslēgsies ar lietainiem un vēsiem laika apstākļiem, bet maija pirmajām dienām prognozes aizvien ir mainīgas, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Nedēļas izskaņā – aprīļa pēdējās trīs dienās – būtiskas laika apstākļu izmaiņas vēl nav gaidāmas. Piektdien, 28.aprīlī, priekšpusdiena būs vēl saulaina, bet dienas gaitā no dienvidaustrumiem debesis aizklās mākoņi, un tas vēstīs par plašas un nokrišņiem bagātas mākoņu zonas tuvošanos. Pēcpusdienā un vakarā valsts dienvidaustrumu rajonos jau sāks līt, bet sestdien šī mākoņu zona nesīs ilgstošus nokrišņus ar ievērojamu daudzumu visā Latvijā.

Svētdien jau starp mākoņiem uzspīdēs arī saule un gaidāms vien neliels īslaicīgs lietus, slapjš sniegs.

Nedēļas nogalē mākoņainos apstākļos naktis nebūs tik vēsas kā aizvadītās, bet dienas laikā piektdien gaiss vēl iesils līdz +6…+12 grādiem pēc Celsija. Savukārt sestdien un svētdien teritorijas lielākajā daļā dienas būs ļoti vēsas – maksimālā temperatūra gaidāma vien +3…+9 grādi.

Tomēr šī plašā un nokrišņiem bagātā mākoņu zona, kas Latviju šķērsos brīvdienās, liecina par to, ka mūsu reģionam no dienvidaustrumiem tuvojas siltās gaisa masas, to ieplūšana mūsu teritorijā gaidāma maija sākumā. Lai gan aizvien jāsaka, ka maija pirmajās dienās virs mūsu reģiona mainīsies sinoptiskie procesi, tādēļ laika apstākļu prognozes šim periodam joprojām nav viennozīmīgas, un prognozētie laika apstākļi svārstās plašā diapazonā, skaidro meteoroloģijas centrs.

Vienlīdz augsta ir varbūtība, ka gaiss maija pirmajā nedēļā kļūs siltāks un temperatūra dienas laikā 2. un 3. maijā paaugstināsies vismaz līdz +11…+16 grādiem, gan arī tam, ka gaiss būs līdzīgi dzestrs kā aprīļa pēdējā nedēļā (teritorijas lielākajā daļā vien +5…+10 grādus silts).

Ref:224.000.103.1036 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas