Aprit pieci gadi kopš Parīzes teroraktiem

Piemiņas pasākums pie Bataclan koncertzāles Parīzē

Piektdien, 13.novembrī, aprit pieci gadi kopš Francijas galvaspilsētā Parīzē aizsākās teroraktu virkne, kuros dzīvība tika atņemta 130 cilvēkiem un vēl 416 cilvēkiem tika nodarīti dažāda smaguma miesas bojājumi, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Ar islāma ekstrēmisma motīvu un atriebjoties par Francijas kara aviācijas uzlidojumiem teroristiskā grupējuma Islāma valsts kaujiniekiem un militāriem objektiem Sīrijā un Irākā, 2015.gada 13. un 14.novembrī tika sarīkoti traģiskākie uzbrukumi civiliedzīvotājiem Francijā kopš Otrā pasaules kara.

Lasiet BNN pirmo publikāciju par Parīzes teroraktiem: Apšaudēs un sprādzienos Parīzē nogalināti vismaz 128 cilvēki, 80 – kritiskā stāvoklī

Ar automātiskiem kaujas ieročiem un spridzekļu vestēm bruņoti uzbrucēji atklāja uguni pret koncerta apmeklētājiem Bataclan koncertzālē, aizšķērsojot tiem ceļu uz izeju. Vienlaikus uguns tika atklāta pret cilvēkiem vēl piecās sabiedriskās vietās Parīzē. No deviņiem uzbrukumu pastrādātājiem, lielākoties Francijas un Beļģijas pilsoņiem, septiņi paši gāja bojā uzbrukumos.

Piecus gadus kopš traģiskā novembra vakara un nakts Francija joprojām nav spējusi apturēt jaunu teroraktu veikšanu.

Kopš 2015.gada islāma ekstrēmisma vadīti uzbrucēji valstī ir nonāvējuši vairāk nekā 250 cilvēkus un atstājuši vairākiem tūkstošiem cilvēku fiziskus un psiholoģiskus ievainojumus, ar kuriem tie cīnās joprojām, vēsta DW.

Lasiet arī: Francijā noslepkavotajam skolotājam piešķir augstāko valsts apbalvojumu

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas