Apstiprina jauno Latvenergo valdi

AS Latvenergo valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs

Akciju sabiedrības Latvenergo akcionāru sapulcē piektdien, 6.novembrī, apstiprināta jaunā uzņēmuma valde piecu cilvēku sastāvā ar piecu gadu pilnvaru termiņu. Valdē darbu turpinās valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs un līdzšinējie tās locekļi – Uldis Bariss un Māris Kuņickis.

Savukārt konkursa kārtībā izvēlēts Guntars Baļčūns un Guntis Stafeckis, BNN informē Latvenergo.

Jaunais valdes loceklis Baļčūns strādā Latvenergo koncernā desmit gadus, bet kopš 2007.gada ieņem AS uzņēmuma Biznesa plānošanas un kontroles direktora amatu un kopš 2014.gada ieņem AS Enerģijas publiskais tirgotājs valdes locekļa amatu finanšu jautājumos. Savukārt Stafeckis kopš 2011.gada pilda AS Latvijas elektriskie tīkli, AS Latvenergo meitas uzņēmuma valdes priekšsēdētāja un izpilddirektora amata pienākumus.

Līdzšinējās valdes pilnvaru termiņš ir šā gada 15.novembris. Jaunajā sastāvā uzņēmuma valde darbu uzsāks 16.novembrī.

Līdzšinējie valdes locekļi Bariss un Kuņickis un valdes priekšsēdētājs Žīgurs darbam valdē apstiprināti uz turpmāko termiņu, izvērtējot viņu iepriekšējo ieguldījumu uzņēmuma attīstībā un darbībā, kā arī sniegto stratēģisko redzējumu par koncerna nākotnes izaicinājumiem un attīstību.

Savukārt jaunie valdes locekļi izvēlēti konkursa kārtībā, ieņemot vakanto valdes locekļa amatu. Šā gada jūnijā uzņēmuma valdes locekle, finanšu direktore Zane Kotāne nolēma pārtraukt darba attiecības un darbu uzņēmuma valdē.

Konkursā uz vakanto valdes locekļa amatu Ekonomikas ministrija saņēma 61 pretendenta pieteikumu. Kandidātu atlase tika organizēta, ievērojot Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 31.pantā noteikto valdes un padomes locekļu nominēšanas kārtību. Kandidātu izvērtēšanai tika izveidota īpaša komisija, kuras sastāvā bija gan Ekonomikas ministrijas pārstāvji, gan Pārresoru koordinācijas centra pārstāvis, gan neatkarīgie eksperti no nevalstiskajām organizācijām.

Latvenergo valdes locekļa amata pretendentiem konkursā tika izvirzītas šādas prasības: akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība inženierzinātnēs, vadībzinībā, finansēs vai ekonomikā, kompetence uzņēmuma stratēģiskās un tehniskās attīstības vai finanšu vadības jautājumos un vismaz piecu gadu atbilstoša profesionālā darba pieredze vidējas, lielas vai īpaši lielas (vēlams – starptautiskas) komercsabiedrības, organizācijas vai iestādes stratēģiskajā un/vai operatīvajā vadībā. Tāpat arī izpratne par valsts kapitālsabiedrību darbību un to pārvaldi, biznesa ētikas pārzināšana,  izpratne par uzņēmuma darbības jomām – elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu, elektroenerģijas pārvadi, sadali, tirdzniecību, un citas.

Ref: 102.000.102.11106

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas