Apstiprina kārtību, kādā zemessargi varēs iegūt militāro izglītību

Ministru kabinets otrdien, 6.jūlij, pieņēma noteikumus par militārās izglītības iegūšanas un kvalifikācijas paaugstināšanas kārtību zemessargiem.

Noteikumi paredz, ka turpmāk zemessargu uz aizsardzības ministra noteiktajiem kvalifikācijas paaugstināšanas kursiem varēs nosūtīt arī Nacionālo bruņoto spēku komandiera pilnvarotie komandieri.

Valdībā apstiprinātie noteikumi paredz kārtību, kādā zemessargu nosūta paaugstināt kvalifikāciju uz aizsardzības ministra noteiktajiem kursiem vai iegūt militāro izglītību uz militārās izglītības iestādi Latvijā vai ārvalstīs vai Nacionālo bruņoto spēku vienību, kuras uzdevumos ietilpst pieaugušo izglītības programmu īstenošana.

Tāpat noteikumi nosaka kārtību, kādā sedz ar zemessarga kvalifikācijas paaugstināšanu vai mācībām saistītos izdevumus, gadījumus, kad zemessargs neatmaksā ar kvalifikācijas paaugstināšanu vai mācībām saistītos izdevumus, kā arī kārtību, kādā zemessargs proporcionāli nenodienētajam laikam kompensē attiecīgo izdevumu daļu par militārās izglītības iegūšanu vai kvalifikācijas paaugstināšanu.

Saskaņā ar noteikumiem ar zemessargu militārās izglītības iegūšanu vai kvalifikācijas paaugstināšanu saistītos izdevumus sedz no Aizsardzības ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

Noteikumi arī paredz, ka zemessargu var nosūtīt uz aizsardzības ministra noteiktajiem kvalifikācijas paaugstināšanas kursiem iegūt militāro izglītību vai paaugstināt kvalifikāciju Nacionālo bruņoto spēku komandieris vai viņa pilnvarota komandieris.

«Šogad atzīmējot Zemessardzes 30.gadadienu, ar gandarījumu varu teikt, ka laikā kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Militārās izglītības iespējas sekmē zemessargu individuālo izaugsmi un stiprina Zemessardzes kaujas spējas, tādēļ zemessargu apmācība arī turpmāk būs svarīga aizsardzības nozares prioritāte,» uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas